Навіщо та чому дзвонять колектори, якщо немає боргів?

Навіщо та чому дзвонять колектори, якщо немає боргів?

Що робити, якщо дзвонять колектори, але заборгованостей немає чи боргові зобов’язання закриті? Давайте розумітися.

Чому дзвонять колектори, якщо немає боргів?

Насамперед слід переконатися, що розмова насправді ведеться з представником колекторського агентства, а не з шахраєм. Якщо це так, необхідно спокійно пояснити співробітнику, що сталася помилка. Якщо співробітник представляє законослухняне агентство, небайдуже до своєї репутації, то він, напевно, увійде в положення і доведе до керівництва інформацію про помилку. Швидше за все, після цього дзвінки припиняться. Якщо ж цього не сталося, слід подати скаргу на неправомірні дії з боку колекторського агентства, адже вони не мають права дзвонити стороннім особам.

Дзвінки про неіснуючу заборгованість

Рекомендується запросити до банку, який раніше видав кредит, довідку про відсутність заборгованості. Якщо позику фактично погашено, то банк зобов’язаний видати такий документ. Очевидно, довідку негайно слід надати колекторському агентству.

Телефонує робот-колектор в Україні

Можна запропонувати два варіанти. Перший – змінити номер телефону. Якщо ж з якихось причин це неможливо, то рекомендується методично заносити номери, з яких дзвонить робот, до чорного списку.

Другий варіант – замовити виписку вхідних дзвінків та подати скаргу до прокуратури.

Дзвонять колектори з чужого кредиту. Куди нарікати в Україні?

Виникає питання: як контактні дані опинилися у колекторського агентства? Можливі такі варіанти:

  • під час заповнення договору позичальник помилився, вказавши невірний номер телефону;
  • позичальник усвідомлено вказав номер телефону, що йому не належить;
  • оператор мобільного зв’язку продав номер телефону новому абоненту. Зрозуміло, це можливо, якщо позичальник раніше змінив номер.

У цій ситуації необхідно спокійно пояснити співробітникові агентства, що сталася помилка. Напевно, співробітник уже стикався з подібними ситуаціями або принаймні обізнаний про те, що вони можуть статися. Він або на місці перевіряє ще раз інформацію або покладе цей обов’язок на іншого фахівця. Швидше за все, після цього дзвінки припиняться. Якщо ж дзвінки продовжують надходити, слід подати скаргу до прокуратури.

Як припинити дзвінки колекторів родичам?

Тут також можна запропонувати два варіанти. Перший – звернутися до банку та колекторського агентства із заявою про відкликання згоди на розкриття відомостей щодо кредиторської заборгованості третім особам. Другий варіант – родич самостійно звертається до банку із заявою про відмову від взаємодії із співробітниками колекторського агентства.

Поділіться новиною

Новини партнерів