Виділений сервер як рушій розвитку сучасного бізнесу

Виділений сервер як рушій розвитку сучасного бізнесу

Сучасні умови ведення бізнесу вимагають створення ефективної ІТ-інфраструктури, адже тільки за такої умови можливо залишатися конкурентоспроможним на ринку товарів та послуг. Використання саме інформаційних технологій є важливим аспектом діяльності для представників середнього та великого бізнесу.

Виділений сервер

Проте варто розуміти, що ІТ-структура вимагає наявності єдиного технічного комплексу для організації бізнесу. Для його забезпечення потрібно володіти значним ресурсом та необхідною кількістю комп’ютерної техніки. Але вирішити це питання можна взявши сервер в оренду, без необхідності купувати коштовне обладнання.

У зв’язку з діючим воєнним станом на території України слід також продумати шляхи оренди виділеного сервера в сусідніх державах. Попри фізичну та територіальну віддаленість керувати сервером можна буде з будь-якого куточку світу.

Сутність поняття «виділений сервер»

Під поняттям виділеного сервера варто розуміти потужний комп’ютер, встановлений в дата-центрі. В порівнянні зі звичайними ПК він вирізняється більшими показниками оперативної пам’яті, об’ємами жорстких дисків та обчислювальної потужності. Це своєю чергою дозволяє виділеним серверам виконувати складніші завдання, зберігати великий обсяг інформації.

Якісні показники виділеного сервера

Що стосується переваг, які має виділений сервер, то варто відзначити:

 1. Постійний доступ до мережі Інтернет.
 2. Захищеність інформації.
 3. Здатність використовувати будь-яке ПО, унікальні чи навіть «важкі» програми.
 4. Постійну підтримку зі сторони фахових спеціалістів.

Бізнес-можливості використання виділеного серверу

Технічні можливості фізичного сервера дозволяють виконувати одночасно кілька задач, які сприятимуть налагодженню ефективної роботи всіх бізнес-процесів фірми.

Розміщення веб-сторінки

Створюючи різноманітні веб-ресурси (сайти, лендінги, інтернет-магазини, візитки) кожен бізнес має на меті бути помітним в мережі. Якщо розміри компанії невеликі і вона користується лише сайтом-візитівкою, то оренда виділеного серверу буде зайвою. Проте для великих корпоративних сайтів з великою базою користувачів чи інтернет-магазинів потрібні більші ресурси, і як наслідок – потужніше обладнання, наприклад сервер.

Система керування відносинами з клієнтами

Така система керування (CRM) має на меті систематизацію та оптимізацію напрямку роботи з клієнтами. Завдяки комплексному ПЗ (програмному забезпеченню) стає можливим:

 • об’єднання в цілісну систему усіх без винятку каналів зв’язку задля швидшої відповіді оператора;
 • створення віртуального офісу;
 • ведення документообігу;
 • створення профілів клієнтів;
 • підключення декількох операторів до єдиного номера;
 • візуалізація воронки продажів компанії.

Систему керування відносинами з клієнтами або CRM рекомендується розміщувати безпосередньо на сервері, щоб убезпечити персональні дані, а також пришвидшити роботу пристроїв.

ПЗ для управління компанією та ведення бухгалтерії

До початку військової агресії з боку РФ на більшості підприємств використовувалася програма 1С. Продовжувати подібну практику і надалі немає сенсу, оскільки:

 • це програма російського виробництва;
 • розпочато санкційні дії щодо відкликання ліцензії в українських користувачів.

Як альтернативу 1С можна використовувати ПЗ «Дебет Плюс», ISpro або «MASTER: Бухгалтерія». За допомогою вітчизняних платформ компанії здатні вести податковий та бухгалтерський облік, керувати виробничими процесами, управляти логістикою, слідкувати за обігом документів, здійснювати кадровий облік та ін.

Сервер для бізнесу

Сервер для пошти

Сервер, котрий працюватиме з поштою, потрібен виключно тим організаціям, які активно ведуть ділове листування. В Україні найбільш популярними поштовими сервісами є Gmail та Укрнет. Проте навіть вони мають певні недоліки:

 1. Низький рівень захисту.
 2. Схильність до атак хакерами, заспамленість.
 3. Обмеження на кількість листів.

При наявності власного поштового сервера всі ці недоліки зникають.

Питання та відповіді

Чи дозволяється встановлювати сервер в офісі? Для розміщення серверу потрібно, щоб приміщення відповідало певним вимогам, наприклад дотримання температурного режиму, наявність безперебійного електропостачання. Краще встановлювати сервер в дата-центрі.

Я можу адмініструвати сервер власноруч? Це можливо при володінні відповідними навичками. Але орендареві дозволяється здійснювати тільки адміністрування ПЗ. Технічне обслуговування за будь-яких обставин здійснюється працівниками дата-центру.

Одного серверу вистачить для декількох цілей? Фізичний сервер дозволяє створювати віртуальні сервери, котрі можуть працювати автономно і зі своїм обсягом робіт.

Для розвитку компанії виділений сервер є необхідністю. З його допомогою можна надійно захистити корпоративні дані, встановлювати ПЗ з великими технічними вимогами та досягти автоматизації бізнес-процесів.

Поділіться новиною

Новини партнерів