Як переселенцям отримати виплати від міжнародних організацій?

Як переселенцям отримати виплати від міжнародних організацій?

Які документи знадобляться, як заповнити і подати заявку на виплати, а також хто має право на таку підтримку?

Мільйони українців були вимушені покинути свої рідні міста і села через активні бойові дії. Це призвело до необхідності фінансової підтримки, яку надає держава, а також міжнародні організації. Якщо з оформленням виплат від держави не виникає проблем, то з виплатами від міжнародних організацій з’являються питання.

В Харківській обласній адміністрації вирішили створити такий собі гайд з відповідями, що полегшить звернення і оформлення.

Хто має право на фінансову підтримку?

В першу чергу переселенців цікавить, хто може оформити цю допомогу і на оформлення її через додаток “єДопомога”. Ця ініціатива створена для найбільш незахищених категорій українців:

  • людей з інвалідністю;
  • пенсіонерів;
  • одиноких матерів/батьків;
  • людей похилого віку;
  • багатодітні сім’ї, які раніше отримували допомогу;
  • а також малозабезпечені родини.

Кожен українець має право заповнити електронну форму для отримання грошей, але міжнародні організації самі будуть вирішувати, кому надати гроші в першу чергу.

Чи отримував хтось кошти та на скільки можна розраховувати?

В Міністерстві соціальної політики розповіли, що важко сказати, скільком заявникам вже виплачені кошти. В міжнародних організаціях є внутрішні процеси – узгодження, перерахування і т.д.

Однак згідно з домовленостями реалізуються проєкти, які передбачають виплату додаткових коштів для 2 мільйонів громадян, які відносяться до найбільш вразливих категорій. Загальний бюджет на це розрахован на рівні 10 млрд грн. На даний час в реєстрах на виплату вже є 189 428 осіб. Вони заповнювали анкету у “єДопомога міжнародна”. 

Мінсоцполітики в свою чергу передала реєстри, в яких є ще 780 722 особи, які теж можуть претендувати на виплати. 

Як подати заявку на отримання допомоги від міжнародних організацій?

Треба зайти на сайт єДопомога і заповнити електронну форму. Під час заповнення треба вказати наступні дані:

  • номер телефону;
  • індивідуальний податковий номер (РНОКПП);
  • паспортні дані;
  • а також банківський рахунок (IBAN).

Також потрібно вказати всі паспортні дані. при оформленні допомоги для дитини треба вказати дані зі свідотства про народження.

Більшість з цих даних можна взяти у додатку Дія. Банківський рахунок можна побачити в додатку Ощад24 або Приват24, зайшовши в меню картки “Реквізити”. Більше не треба ніяких реквізитів. IBAN починається з букв UA, а далі 29 цифр, в яких зашифровані всі необхідні для виплат реквізити. 

Поділіться новиною

Новини партнерів