У чому різниця між RGB та CMYK

У чому різниця між RGB та CMYK

Колір є важливим аспектом дизайну та повсякденного життя. Він може привернути увагу до зображення, викликати певний настрій або надіслати повідомлення. Поліграфічні та веб-дизайнери роками стежили за теорією кольору, але кожен може дізнатися про неї більше.

Це може допомогти вам почуватися впевненіше в різних ситуаціях, наприклад, при виборі кольорів для поліграфічного дизайну. Все, що вам потрібно запам’ятати, це трохи знань та проникливості; ви дивитися на світ по-новому. Сьогодні ми розглянемо дві конкретні колірні моделі, які використовуються у пресі. Двома найбільш поширеними кольоровими моделями є RBG та CMYK. При цьому важливо знати, який із них використовувати і для якої мети.

RGB

RGB – це червоний, зелений та синій кольори, і він в основному використовується для всього, що відображається на моніторі або екрані. Екран, де ви читаєте цей блог, складається з мільйонів пікселів. Крім того, кожен піксель розбивається на три підпікселі червоного, зеленого або синього кольору.

Ці субпікселі додаються до різних комбінацій, щоб створити масив різних кольорів для пікселя. Наприклад, якщо червоний і зелений підпікселі повністю включені, результуючий піксель буде жовтим. З іншого боку, якщо піксель був тьмяним, а синій піксель був включений до упору, то колір був би фіолетовим. Всі три цих субпікселі разом створюють білий колір, тому RGB відомий як адитивна колірна модель.

RGB має набагато ширший колірний діапазон, ніж CMYK, і відомий як кольорова гама. Коли ви розробляєте витвір мистецтва, вам потрібно розуміти, де це буде видно. Якщо він використовуватиметься виключно для використання на екрані, вам слід розробити свою ілюстрацію за допомогою колірної моделі RGB. Однак, якщо ви збираєтеся робити щось, що відображатиметься на екрані та друкувати або тільки друкувати, вам потрібно використовувати колірну модель CMYK. Причина цього, як згадувалося раніше, RGB має ширший колірний діапазон. Тому, якщо ви спроектуєте щось у режимі RGB з яскравими помаранчевими або зеленими кольорами і перенесете це в модель CMYK, це приглушить кольори, які у вас є.

Тепер ви, мабуть, питаєте себе: я хочу цей яскравий колір, але як мені передати цей яскравий колір на мій друкований матеріал? Метод для цього полягає у використанні плашкових кольорів. Потім ви друкуєте плашкові кольори, використовуючи чорнило Pantone, яке ми розглянемо пізніше в цьому блозі.

CMYK

Навпаки, CMYK є субтрактивною моделлю кольорів і створює білий колір шляхом віднімання кольорів. CMYK означає блакитний, пурпуровий, жовтий та ключовий, який є чорним. CMYK завжди слід використовувати для всього, що надруковано чорнилом. CMYK починається з світлішої сторінки, зазвичай білої. Потім кожен колір разом, доки не буде отримано остаточне зображення. Наприклад, зображення складається з крихітних точок блакитного, пурпурового, жовтого або чорного кольору. Чим більша точка, тим більше буде відображатися цей колір. Чим більше кольорів перекриваються, тим темнішою буде ця частина зображення.

Тому завжди краще проектувати в колірному просторі CMYK. Таким чином, ваші друковані матеріали будуть відповідати тому, що ви бачите на екрані комп’ютера. Коли ви працюєте в CMYK, ви можете помітити зсув кольорів між ілюстрацією і фотографіями, які спочатку були створені в RGB.

Тому, коли ви друкуєте, ви завжди хочете переконатись, що ваші зображення налаштовані на CMYK. Наприклад, якщо ви намагаєтеся роздрукувати зображення, екран може красиво відобразити ці яскраво-червоні та зелені кольори. Однак, принтер не зможе цього зробити. На друку кольору виглядають зовсім інакше; вони роблять на екрані. Тому краще з’ясувати це раніше ніж пізніше. В іншому випадку на вас чекає дуже неприємний сюрприз. Коли ви готуєте документи до друку, потрібно звернути увагу на область випуску під обріз і обрізку.

Лінія обрізки – це місце, де принтер збирається обрізати папір. Однак, якщо ви дійдете до краю паперу, вам доведеться залишити обріз від 1/8 до 1/4 см. Тому, якщо папір зрештою злегка зрушить, зображення просто не зупиниться, залишивши вам просту білу лінію на краю паперу.

Кольори Пантона

Крім друку CMYK, можна також друкувати кольорами Pantone. Це чорнило певного кольору, і воно більш точне при спробі досягти бажаного кольору, чого не може дати CMYK. Кольори Pantone також містять металеве чорнило, яке CMYK не може виробляти.

Висновок

При розробці дизайну для друку обов’язково налаштуйте ілюстрацію в CMYK та не конвертуйте її пізніше. Ви також повинні пам’ятати, що ви переглядаєте файл CMYK на екрані RGB. Тому кінцевий продукт може відрізнятись від того, що ви бачите на екрані. Куди не глянь, скрізь колір. Іноді може здатися таким, що лякає використовувати його в дизайні друку, але це не обов’язково.

Найкраще розуміння RGB та CMYK допоможе вам вивести друк на новий рівень. Усвідомлюєте ви це чи ні, кольори є однією з найкращих форм реклами та можуть привернути увагу споживачів до вашого продукту чи бізнесу. Є безліч аспектів кольору, коли справа доходить до друку та дизайну.

У міру накопичення досвіду використання кольору та двоколірних моделей, описаних вище, вибір кольору стане для вас другою натурою. Сподіваємося, що після прочитання цього блогу ви краще розберетеся у різних аспектах друку та дизайну.

Нарешті, коли ви вибираєте між RGB та CMYK, вам завжди потрібно з’ясувати, яким буде результат. Якщо ви працюєте на екрані комп’ютера, то RGB буде найкращим рішенням для вас. Якщо ви створюєте щось для друку, вам знадобиться CMYK.

Поділіться новиною

Новини партнерів