У чому різниця між бензиновим та дизельним двигуном?

У чому різниця між бензиновим та дизельним двигуном?

При виборі нового автомобіля необхідно враховувати кілька факторів. Ви повинні вирішити, яку модель ви хочете, седан, позашляховик і т. д. Потім вам потрібно вибрати, які доступні функції ви хочете. Ви також повинні вирішити, чи ви хочете бензиновий або дизельний двигун. Однак тоді вам може бути цікаво, у чому реальна різниця між бензином та дизелем. У цьому корисному посібнику будуть розглянуті основні відмінності між двома двигунами, щоб ви могли вирішити, який з них підходить саме вам.

Винахід бензинового та дизельного двигуна

Різниця між дизельними та бензиновими двигунами починається з їх винаходу. 1876 ​​року Ніколаус Август Отто винайшов бензиновий двигун. Цей чотиритактний двигун внутрішнього згоряння не вирізнявся особливою ефективністю. Лише близько 10% палива фактично використовувалося для харчування автомобіля. Решта палива просто виробляло тепло. Однак, цей бензиновий двигун став основою для сучасних автомобільних двигунів.

У 1878 році Рудольф Дизель вивчав інженерну справу у Вищій політехнічній школі, коли дізнався про неефективність бензинових двигунів. Він вважав, що має бути ефективніше рішення, і вирішив вивчити його. В 1892 він винайшов і запатентував те, що тоді називалося двигуном внутрішнього згоряння. Сьогодні ми його знаємо як дизельний двигун.

Бензин проти дизеля: ключові відмінності

Робота двигуна

В основному, бензинові та дизельні двигуни мають схожі процеси. Обидва двигуни використовують внутрішнє згоряння та серію швидких займань у двигуні, щоб просувати транспортний засіб вперед за рахунок перетворення палива на механічну енергію. Різниця у тому, як відбуваються ці загоряння.

У бензинових двигунах паливо змішується з повітрям, що стискається поршнями. Свічки запалювання займають цю суміш для руху автомобіля. У дизельних двигунах спочатку стискається повітря. Це робить повітря гарячим. Потім паливо спалахує при зіткненні з гарячим повітрям.

Упорскування палива

Бензинові та дизельні двигуни впорскують паливо по-різному. У бензиновому двигуні упорскування палива може здійснюватися двома способами: системою впорскування через порт або карбюратором. Система впорскування через порт упорскує повітря в паливо безпосередньо перед тактом впуску. Навпаки, карбюратор змішує паливо та повітря перед подачею їх у циліндр для стиснення.

У дизельному двигуні паливо впорскується безпосередньо в циліндр. Оскільки цей процес є важливою частиною роботи дизельних двигунів, дизельні форсунки можуть бути складною частиною процесу. Для розсіювання дрібнодисперсного паливного туману, необхідного для роботи процесу, форсунки повинні витримувати високі температури та великий тиск. На сьогодні інженери працюють над тим, щоб зробити цю систему більш ефективною.

Приклади удосконалень двигуна включають модулі керування двигуном та свічки розжарювання. У модулях керування двигуном використовується кілька датчиків для точного визначення часу упорскування, а свічка розжарювання – це гарячий провід, який може швидко підвищити температуру повітря на холодному двигуні, щоб допомогти йому працювати більш ефективно.

Вихідна потужність

Коли ви досліджуєте варіанти свого нового автомобіля, ви можете побачити багато розмов про кінські сили і крутний момент. Кінська сила – це міра потужності, а момент, що крутить, – це міра крутного моменту на трансмісії в двигуні.

Якщо у вашого автомобіля багато кінських сил, але менше моменту, що крутить, він буде рухатися повільно. Крутний момент це те, що змушує автомобілі рухатися. Дизельні двигуни, як правило, мають вищий крутний момент, але меншу потужність. Ось чому спортивні автомобілі часто мають бензинові двигуни, а великі вантажівки часто мають дизельні двигуни. Спортивним автомобілям потрібна додаткова потужність, що забезпечується бензином, а великим вантажівкам потрібен додатковий момент, що крутить, від дизельного двигуна для переміщення важких вантажів.

Відмінності ефективності

Крім відмінностей у потужності, ще однією відмінністю бензинових та дизельних двигунів є ефективність. Дизельні двигуни зазвичай мають більш високі показники економії палива в порівнянні з бензиновими двигунами. Ці вищі показники ефективності переважно пов’язані з тим, як працюють двигуни. Бензиновий двигун повинен гарантувати, що він ніколи не досягне температури самозаймання під час такту стиснення, оскільки це потенційно може вивести двигун із ладу. В результаті бензиновий двигун повинен підтримувати низький ступінь стиснення.

Так як під час такту впуску дизеля в суміші немає палива, він може сильніше стискати повітря і мати більший ступінь стиснення. Вищий ступінь стиснення означає кращу паливну економічність.

Бензинове паливо та дизельне паливо

Бензинові та дизельні двигуни вимагають різних видів палива, тому що вони працюють по-різному. Хоча і бензин, і дизель починаються з сирої нафти, що видобувається з-під землі, у процесі переробки вони розбиваються різні види палива. Дизельне паливо густіше за бензин, а значить, випаровується повільніше. Дизельне паливо має велику щільність енергії.

Ці особливості є ще однією причиною того, що дизельні двигуни зазвичай мають кращу економію палива, ніж бензинові двигуни. Хоча дизельне паливо зазвичай коштує дорожче за бензин, більшості дизельних двигунів потрібно менше палива для виконання того ж обсягу роботи, що і бензинового двигуна. Крім того, власникам дизельних двигунів доступна нова можливість заправки.

Біодизель: Біодизельне паливо виготовляється з нафтових джерел, таких як рослинна олія. Перетворення дизельного двигуна для роботи на біодизелі потребує деяких модифікацій, особливо якщо у вас старіший двигун. Однак у міру того, як ефективність та екологічність стають все популярнішими, біодизель може стати наступним поширеним альтернативним паливом.

Поділіться новиною

Новини партнерів