Чому не святкують 40 років: сорокарічний ювілей — погана прикмета?

Чому не святкують 40 років: сорокарічний ювілей — погана прикмета?

Ми всі неодноразово чули про те, що сорокаріччя бажано не святкувати. Навіть попри те, що це дуже важливий ювілей. Чому ж так прийнято рахувати? Давайте розумітися.

Основні причини

Хоч як дивно, є кілька причин, чому цю круглу дату святкувати не бажано. І ось основні з них.

Релігійні

У православній релігії число 40 зустрічається досить часто. Наприклад, 40 років чи днів тривали такі події:

 • потоп зайняв за часом 40 днів;
 • Мойсей водив свій народ пустелею протягом 40 років;
 • 40 діб пробув пророк Муса на горі Сінай.

До речі, у православ’ї, а й інших релігіях зустрічаються певні правила, догми і заборони, пов’язані саме з цим числом.

 • Жінка, яка народила дитину, протягом 40 діб з пологів не повинна переступати поріг храму.
 • Вважається, що душа померлої людини перебуває неподалік тіла протягом ще 40 днів.

А ще є думка, що в момент народження до кожної людини приставляється ангел-охоронець, який оберігає його. Але захист цей триває лише протягом 40 років, а потім ангел залишає людину наданою самій собі.

Тим не менше, якщо ви запитаєте священнослужителів про те, чи варто святкувати сорокаріччя, вони, швидше за все, порадять вам не йти на поводу у сутичок.

Астрологічні

У період з 39 до 43 років життя людини на її долю починає впливати планета Уран, яка опікується значними змінами. Тому саме в цей період людям властиво переглядати та аналізувати прожите ними життя. Багато хто з них переживає кризу середнього віку, від чого можуть постраждати сім’я, робота, соціальний статус.

Шанувальники системи Таро пов’язують число 40 з такими арканами, як Імператор та Смерть. Ці аркани символізують переосмислення, зміну та вибір нового шляху. Це час, коли вам більше не потрібна стабільність і ви починаєте прагнути змін.

Культурні

Багато людей зазнають незрозумілого страху перед числом 4. Навіть є відповідний термін — тетрафобія. У деяких азіатських країнах ієрогліфи “чотири” та “смерть” звучать майже однаково. Не дивно, що японці та корейці вважають четвірку числом зла та нещастя. Якщо ви опинитеся в одній з азіатських країн, то зауважте, що:

 • немає громадського транспорту під номером “чотири”.
 • четвірка відсутня на номерах будинків і навіть у ліфтах,
 • номери телефонів із цією цифрою обходяться дешевше.

Прикмети

Не дивно, що сорокаріччя сприймається людьми як складний вік. Прагнення проаналізувати і по-новому осмислити своє життя нерідко призводить до депресії. Люди починають більше замислюватися про старість, помічають все більше зморшок на своєму обличчі, починають серйозно побоюватись за своє здоров’я. З одного боку, відзначати цю дату не дуже хочеться. З іншого, існує низка прикмет, які це забороняють.

 • Стародавні греки вважали, що якщо відсвяткуєш цей ювілей, то швидше постарієш.
 • Якщо жінка відзначить це свято, найближчим часом вона може стати вдовою.
 • Якщо свято на честь свого Дня народження влаштує чоловік, то цим він спричинить безліч нещасть.

Але що робити тим людям, які і в прикмети вірять, і свята хочуть? Як виявилось, є кілька рішень:

 • Відсвяткуйте ювілей у вузькому колі найближчих вам людей. Цим ви точно не зможете негативно вплинути на власну енергетику.
 • Замість організації свята для оточуючих зробіть щось приємне лише для себе. Влаштуйте собі невелику відпустку, запишіться на цікавий майстер-клас або проведіть цей день у СПА.

Кожен сам має ухвалити остаточне рішення, чи відзначати йому цей день. Найголовніше — прислухайтеся не лише до думки фахівців, але також і до своїх внутрішніх відчуттів.

Поділіться новиною

Новини партнерів