Як вибрати хороший телевізор і не переплатити

Як вибрати хороший телевізор і не переплатити

Купівля телевізора – завдання не найпростіше. А все тому, що різних видів та моделей телевізорів на сучасному ринку надто багато. Більше того, у нас абсолютно різні вимоги до цього виду техніки. Тому при покупці дуже важливо ознайомитися з параметрами і характеристиками різних телевізорів. Щоб у результаті підібрати дійсно оптимальний варіант.

На що ж слід звертати увагу при покупці телевізора?

Діагональ екрану

Сучасні споживачі віддають перевагу великим телевізорам. І це не дивно, адже так з’являється можливість перебувати вдома і при цьому почуватися у кінотеатрі. Але при цьому враховуйте, що такі телевізори коштують дорожче та не зручні для використання у маленьких приміщеннях.

Але краще розібрати різні види діагоналей телевізор окремо:

  • менше 55 дюймів. Ці телевізори також можуть служити як комп’ютерні монітори. Їхня продуктивність невелика, але й ціна також невисока. Найзручніше їх дивитися з наполягання 2 метрів.
  • 55 дюймів. Відмінне рішення для маленького приміщення, коли відстань між глядачем та телевізором не дуже велика.
  • 65 дюймів. Оптимальний варіант для вітальні чи іншого великого приміщення. Такий телевізор можна комфортно дивитися великою компанією.
  • 75 дюймів. Цей варіант підійде власником справді великих приміщень. Саме такі телевізори подарують вам відчуття кінотеатру. Як правило, такі телевізори дуже дорогі. Є серед них і моделі дешевше, але у них зазвичай настільки низька роздільна здатність, що краще не витрачати на них гроші.

Іншими словами, вибір розмірів телевізора повинен залежати від розмірів приміщення, в якому стоятиме ця техніка, і від ваших фінансових можливостей.

Розширення

Ви, напевно, знаєте, що йдеться про те, скільки пікселів розміщено на екрані вашого телевізора. Багато людей вважають, що чим більше, тим краще. Але це не так. Якщо телевізор великою діагоналлю похвалитися не може, то сенсу в розділі 4-8К немає ніякого.

Наприклад, для пристрою з діагоналлю менше 55 дюймів достатньо Full HD (1920×1080 точок). Справа в тому, що на такому телевізорі ви просто не помітите, якщо дозвіл буде більшим.

А ось для пристроїв діагоналлю 55-65 дюймів роздільна здатність 4К буде оптимальним. Чому?

  • завдяки йому ви зможете насолодитися гарною картинкою;
  • саме у цьому дозволі зараз випускають більшість сучасних серіалів та фільмів;
  • також у вас буде можливість подивитися відео з роздільною здатністю Blu-ray;
  • Ви зможете підключити Xbox або PlayStation, насолоджуючись іграми у високій якості;
  • завдяки високому контрасту між яскравими та темними кольорами палітра фарб буде високою, а перегляд фільмів принесе вам візуальне задоволення.

Якщо ж ви вирішили придбати справді великий і дорогий телевізор, то простежте, щоб його дозвіл був не меншим за 8К.

Матриця

Більшість сучасних телевізорів виробляються з використанням технології LED. Світлодіодне підсвічування вважається досить довговічним, воно споживає мало енергії, відрізняється гарною передачею кольору і широкими кутами огляду. Є в неї, щоправда, недоліки. Наприклад, спотворення чорного кольору.

Телевізори, в яких задіяна технологія ОLED, мають легкий та тонкий дисплей. Вони коштують дорожче, ніж LED-пристрої, і у них немає проблем із передачею чорного кольору. Кут огляду широкий, а контрастність висока.

До речі, розвиток світлодіодних технологій на виготовленні LED-телевізорів не зупинився. Так, останнім часом все більшої популярності набувають екрани з квантовими точками QLED. Такі телевізори мають дуже чітку картинку та служать максимально довго.

Порти

Майже всі сучасні телевізори оснащені портом HDMI. Крім того, багато моделей також мають оптичний вихід під аудіо та вбудоване підключення до інтернету.

Також зверніть увагу на наявність порту HDMI ARC, який дозволяє підключати звукові панелі до телевізора. Якщо вам якісний звук має значення, то вбудовані динаміки вашого телевізора вас явно не порадують.

А ще ви навряд чи зможете обійтися без порту HDMI 2.1. Саме він відповідає за передачу відеопотоку з роздільною здатністю 4К з максимально низькою затримкою.

Не зайвим буде порт USB для підключення телефону і не тільки. Ну і якщо ви плануєте підключати до телевізора ігрові консолі або програвачі, то також простежте, щоб усі необхідні порти були достатньої для цього кількості.

Ігрова продуктивність

При підключенні до телевізора консолі важливими є такі параметри, як частота оновлення та затримка входу. У більшості моделей телевізорів частота оновлення становить 60 Гц, а сучасні консолі підтримують частоту 120 кадрів в секунду.

Чим нижче затримка, тим швидше зображення з гри буде фіксуватися на екрані.

Тепер ви знаєте, як вибрати хороший телевізор. Якщо ви проаналізували всі характеристики тієї чи іншої моделі, можна звернути увагу на голосове керування та Smart TV. І потім залишиться лише одне — насолоджуватися кіновечорами.

Поділіться новиною

Новини партнерів