Як отримати статус безробітного під час війни?

Як отримати статус безробітного під час війни?

У зв’язку з війною багато людей залишилися без роботи. Це торкнулося спеціалістів різноманітних галузей. Втрата доходу завжди важка. Особливо за нинішніх непростих умов. Однак кожен, хто втратив роботу та заробіток, за бажання може отримати статус безробітного. Навіщо це потрібно? Цей статус дає можливість претендувати на державні виплати.

Що ж потрібно для його отримання?

Як можна набути статусу безробітного?

Оформлення відповідного статусу відбувається у два етапи. Вони дуже прості з погляду їх виконання.

  • Спершу слід написати заяву, в якій висловлюватиметься ваше прохання про надання вам необхідного статусу. Форма заяви довільна. Але якщо ви не впевнені, що зможете написати його правильно, то просто візьміть за основу один із шаблонів, що є в мережі.
  • Другий етап логічний і полягає він у поданні цієї заяви. Після його розгляду вам буде призначено необхідну матеріальну допомогу.

Куди слід звертатися?

В даному випадку, у вас є кілька варіантів. Вам необхідно лише вибрати той із них, який влаштує вас найбільшою мірою.

  • Якщо ви бажаєте оформити допомогу з безробіття онлайн в Україні, вам слід зайти на сайт Державної служби зайнятості. І далі слідувати підказкам, перерахованим на даному електронному порталі.
  • Ще один спосіб отримати статус безробітного онлайн – це Дія. Воно, напевно, зараз встановлено на смартфон кожного українця.
  • Але якщо ви почуваєтеся дискомфортно, коли доводиться вирішувати подібні питання дистанційно, вам слід просто звернутися до центру зайнятості. Саме там ви й зможете оформити особисто допомогу з безробіття під час війни. Звичайно, можливо це тільки в тому випадку, якщо теіторія, на якій ви зараз перебуваєте, є безпечною.

Зверніть увагу на той факт, що основне завдання центрів зайнятості – дати роботу кожному, хто висловлює бажання працювати. Ось чому працюють ці організації посилено, оперативно опрацьовуючи всі звернення та пропонуючи людям ті варіанти роботи, які максимально їх влаштують.

Крім того, будьте готові, що вам швидше запропонують роботу, на якій ви зможете принести державі під час війни максимальну користь.

Фінансова допомога

У деяких областях центри зайнятості не мають можливості надавати матеріальну допомогу. Якщо ви отримали статус безробітного в одній із таких областей, то у вашому випадку перерахунком коштів займатиметься АТ “Ощадбанк”. Кошти буде переведено на ваш банківський рахунок, або ви зможете отримати їх шляхом використання платіжної системи MY TRANSFER.

Важливі нюанси

Громадяни України, які втратили роботу, після запровадження військового стану можуть бути залучені до суспільно важливих робіт. Відповідне рішення може надійти або. Від військового командування, або ж органів місцевого самоврядування. Якщо ж людина відмовиться від виконання цих робіт, то її реєстрацію в центрі зайнятості після такої відмови буде припинено.

Тепер ви знаєте, як оформити допомогу з безробіття. А це означає, що ви готові навіть до такої несподіваної і не найприємнішої події в житті як втрата роботи. А хто заздалегідь підготувався до можливих складнощів, той подолає будь-які з них.

Поділіться новиною

Новини партнерів