Як приготувати рис для суші вдома, покрокова інструкція

Як приготувати рис для суші вдома, покрокова інструкція

Ми любимо суші, а готувати суші вдома весело. Найважливіший елемент у приготуванні суші – це рис. Правильно приготований рис для суші липкий, тримає форму і пов’язує інші інгредієнти у ці чудові, смачні шматочки. Ось наш улюблений рецепт приготування рису для суші.

Що таке рис для суші

Рис для суші – це японський рис, полірований, короткозернистий білий рис. Круглозерний рис загалом має вищий відсоток крохмалю, що надає йому липкі властивості, необхідних суші. У процесі полірування видалялася тверда зовнішня рисова оболонка ядра.

У чому користь рису для суші

Рис для суші містить мало калорій і практично не містить жирів, але, як і весь рис, містить велику кількість вуглеводів. Основною перевагою використання рису для суші у приготуванні суші є його липкі властивості та приємний м’який смак, який не конкурує з іншими інгредієнтами суші.

Рецепт рису для суші на 6 чашок рису для суші

Ось наш улюблений рецепт рису для суші для виготовлення рису для суші в домашніх умовах. Найважливіший крок – додавання оцтової суміші та охолодження рису. Хоча найкращим інструментом є дерев’яна діжка для рису, в крайньому випадку підійде незакінчена велика дерев’яна миска або обробна дошка.

Необхідні інструменти:

  • Дерев’яна ванна для рису, дерев’яна салатниця або велика дерев’яна дошка.
  • Рисова лопатка чи лопатка.
  • Ручний віяло.
  • Велика каструля, рисоварка чи каструля швидкого приготування.

Складові:

  • 2-1/4 склянки рису;
  • 2-1/4 склянки води;
  • 1/4 склянки рисового винного оцту (комедзу);
  • 1-1/2 чайної ложки цукру;
  • 1 чайна ложка морської солі;
  • 1 чайна ложка саке (за бажанням).

Інструкції:

1. Промити

Промийте рис у скляному посуді кількома склянками води. Розмішайте рис у воді приблизно 30 секунд, потім злийте воду. Повторіть ще кілька разів, доки вода не стане майже прозорою. Промивання рису видалить надлишки борошнистого крохмалю та домішки, зробивши приготований рис блискучим та ароматним.

2. Замочити

У велику каструлю додайте воду до рису та залиште на 30 хвилин. Це дозволяє зернам краще вбирати вологу в процесі приготування.

Зробити оцет для суші

У невеликій каструлі змішайте оцет, цукор та сіль. На слабкому вогні помішуйте, поки сіль та цукор не розчиняться. Чи не кип’ятити. Після розчинення відкладіть для охолодження. Після остигання додайте саке (за бажанням). Ви можете зробити це заздалегідь і зберігати необмежений час у прохолодній темній шафі.

3. Готувати

Плита

Для плити доведіть каструлю з водою та рисом до кипіння, перемішайте один раз, накрийте кришкою та варіть на повільному вогні протягом 20 хвилин. Коли рис звариться, дайте відпочити 15 хвилин.

Рисоварка

Більшість рисоварок використовують співвідношення рису та води один до одного, як і в нашому рецепті. Якщо у вас по-іншому, можливо, вам доведеться змінити кількість води. Коли рис звариться, дайте відпочити 15 хвилин.

Поділіться новиною

Новини партнерів