Як позбавитися вугрів на носі – порада дерматолога

Як позбавитися вугрів на носі – порада дерматолога

Багато людей стикаються з низкою проблем, пов’язаних зі шкірою, у тому числі з чорними крапками. Вугри завдають стільки незручностей людям, що продовжують повертатися навіть після усунення. Тому важливо, щоб ви зрозуміли, як позбутися вугрів на носі. Ось дерматологічний погляд на те, як можна позбутися вугрів на носі.

Що таке чорні цятки на носі?

Щоб знайти ідеальне вирішення ваших проблем із чорними точками, вам спочатку потрібно зрозуміти, що таке вугрі на носі. Вугри на носі з’являються, коли відбувається постійне лущення шкіри та закупорка пір. Це також пов’язано з виділенням олії, відомої як «шкірне сало», яке змішується з мертвими клітинами шкіри.

Процес утворення вугрів є частиною природного відлущування шкіри. Однак коли поверхня шкіри брудна, забруднюючі речовини накопичуються в порах. Темні пори, також відомі як «чорні крапки», складаються здебільшого зі шкірного сала, відмерлих клітин шкіри, бруду та бактерій. Крім того, ці пори спочатку прозорі та жирні та чорніють лише при тривалому впливі повітря.

Що викликає чорні цятки на носі?

Однозначної відповіді на питання про те, що викликає появу вугрів на носі, немає, тому що це може бути викликане багатьма факторами. Це може включати фактори навколишнього середовища, такі як тепло та вологість. Основними факторами, що викликають появу чорних точок на носі, є:

Закупорка пор шкіри носа

Найчастіше чорні крапки з’являються на носі. Це пов’язано з тим, що пори шкіри навколо носа закупорюються. Ніс — область, яку найбільше нехтують, коли йдеться про чищення та відлущування. У цій галузі також є сальні залози, які призводять до збільшення секреції олії та викликають змішування бактерій та бруду з утворенням вугрів.

Наскільки поширений цей стан?

Утворення темних точок дуже поширене. Вугри на носі найчастіше зустрічаються у підлітків та приблизно у 10-20% дорослих.

Як позбутися чорних крапок на носі?

Якщо вам цікаво, як позбутися вугрів на носі, ось кілька порад щодо видалення вугрів на носі.

1. Очищення особи

Очищення обличчя не менше двох разів на день — один із найпростіших та найефективніших способів позбутися чорних крапок. За допомогою цієї базової процедури догляду за шкірою вам не потрібно замислюватися про те, як запобігти появі вугрів на носі. Очищення допомагає запобігти накопиченню олії та бруду, які викликають утворення вугрів. Незважаючи на те, що кожен тип шкіри відрізняється, було б краще очищати обличчя принаймні двічі на день, незалежно від того, суха у вас шкіра чи жирна.

2. Використання зубної пасти

Якщо ви хочете позбавитися вугрів на носі, ви можете використовувати зубну пасту. Він містить триклозан, який вбиває бактерії та висушує інфіковані пори. Змішайте половину столової ложки зубної пасти з частиною солі, потім візьміть цю суміш і втирайте її в ніс. Залиште на 15-20 хвилин, перш ніж видаляти вугри.

3. Використання глиняних чи вугільних масок

Маски з глини або деревного вугілля можуть допомогти очистити, пом’якшити і вивести токсини зі шкіри, тим самим очистивши закупорені пори і позбувшись вугрів.

4. Смужки пір

Смужки для пір також допомагають позбавитися чорних крапок, оскільки вони звужують пори на носі і видаляють чорні крапки.

5. Вилузуйте шкіру, щоб зберегти її чистою

Невеликий пілінг шкіри може допомогти вам позбутися вугрів та отримати рівний тон. Вибирайте хімічні відлущувальні засоби, тому що вони можуть проникнути глибше у вашу шкіру і позбутися вугрів, не пошкоджуючи шкіру, в той час як тертя, викликане фізичними відлущувальними засобами, може пошкодити вашу шкіру.

Як запобігти появі вугрів на носі?

Використання відлущувальних засобів, що очищають пори шкіри, може допомогти запобігти появі вугрів на носі. Ви також можете позбавитися вугрів, використовуючи продукти з ретиноїдами або саліциловою кислотою. Ці продукти гарантують, що ваші пори не забиваються, допомагають позбавитися від забруднювачів шкіри та запобігають утворенню вугрів.

Поради щодо видалення вугрів на носі

Ось кілька домашніх засобів та порад щодо видалення чорних крапок на носі, про які вам потрібно пам’ятати:

1. Кокосова олія та цукровий скраб

Натуральний скраб, приготований з кокосової олії та цукру, допомагає видалити чорні крапки і запобігає пересиханню шкіри. Гранули цукру м’яко впливають на вашу шкіру і допомагають гладко позбутися вугрів, а кокосова олія гарантує, що ваша шкіра залишиться зволоженою та м’якою.

  • Візьміть ложку кокосової олії першого віджиму, щоб зробити скраб, і додайте в нього трохи цукру.
  • Нанесіть суміш на чорні крапки та змийте.
  • Повторюйте це двічі на тиждень, щоб позбавитися вугрів.

2. Вівсяний скраб

Вівсянка має протизапальні та антиоксидантні властивості, які вбирають надлишки шкірного сала, видаляють омертвілі клітини та лікують суху шкіру. Овес містить сапоніни, які є природними засобами, що очищають, і допомагають відлущувати шкіру.

  • Змішайте по 1 столовій ложці вівсяних пластівців та йогурту з декількома краплями лимонного соку.
  • Нанесіть суміш на ніс та залиште на 15-20 хвилин.
  • Змийте та промокніть насухо.
  • Ваш ніс засяє, а чорні цятки зникнуть.

3. Лимонний сік та кориця

Лимон має антибактеріальні властивості, які допомагають позбутися чорних точок, а кориця покращує кровообіг, тим самим звужуючи пори.

  • Змішайте лимонний сік із 1 столовою ложкою порошку кориці.
  • Нанесіть цю пасту на обличчя та залиште на 10-15 хвилин.
  • Змийте холодною водою.

Лікування вугрів, яких слід уникати

Хоча дуже важливо знати, як позбутися вугрів на носі, також важливо знати, яких методів лікування слід уникати.

1. Використання перекису бензоїлу

Бензоілпероксид – популярний безрецептурний засіб від прищів. Однак це може викликати сильне свербіння, печіння, поколювання, почервоніння, набряк або лущення шкіри. Крім того, ви повинні розуміти, що утворення вугрів не є запальним типом акне, тому використання бензоїлпероксиду може не змінити його.

2. Використання вилучення

Видалення – це ручний процес, що включає видалення прищів за допомогою прямого тиску. Коли ви видавлюєте вугри за допомогою процесу екстракції, фолікул може розірватися і запалитися. Це може призвести до того, що ваші вугри перетворяться на більш серйозне захворювання шкіри. Для цього необхідно відвідати дерматолога.

У чому різниця між чорними крапками та білими крапками?

Крім вугрів, на шкірі також виникає стан, відомий як білі вугри. Біла точка схожа на вугра, єдина відмінність полягає в тонкому шарі шкіри поверх неї. Білі вугри закриті, а вугри відкриті. Вони чорні, бо сміття та бруд застрягли в порах. Ці пори окислюються на повітрі та стають коричневими або чорними.

Чи можна вичавлювати чорні крапки?

Є ймовірність, що ви відчуєте спокусу видавити вугри на носі. Однак це може спричинити такі проблеми:

1. Роздратування шкіри

Якщо стиснути чорну точку, вона може проштовхнутися глибше в шкіру, викликаючи біль і подразнення.

2. Бактерії або надмірне введення олії

Здавлювання чорних точок може призвести до потрапляння бактерій та олії в отвір чорних точок.

3. Збільшення запалення та рубцювання

Оскільки ваша шкіра чутлива, а нігті набагато міцніші, видавлювання вугра може викликати подразнення шкіри та завдати їй серйозної шкоди. Пори, у тому числі видавлюється вугор, можуть запалюватися і утворювати шрам.

Підбиття підсумків по чорних точках на носі

Чорні крапки можуть дратувати, але їх легко позбутися. Щоденно відлущуйте та очищайте шкіру, щоб ваші пори залишалися чистими. Уникайте перекису бензоїлу та методів екстракції, щоб позбутися вугрів. Не видавлюйте вугри, оскільки це може призвести до утворення рубців. Використовуйте домашні засоби, такі як кокосове масло та цукровий скраб, скраб з вівсянки або лимонний сік з корицею, щоб позбавитися чорних крапок.

Поділіться новиною

Новини партнерів