Як підібрати дизайн вікон під інтер’єр?

Як підібрати дизайн вікон під інтер’єр?

Вікна — це перше, що впадає в очі, коли входиш у приміщення. Вони привертають до себе увагу як джерело світла, але в той же час вони можуть стати центральним акцентом в інтер’єрі завдяки своєму оформленню. Сьогодні можна придбати як класичні штори, так і сучасні римські штори та ролети. А ми розповімо, як правильно і гармонійно підібрати оформлення вікон під будь-який інтер’єр.

Відповідність стилю інтер’єру

Насамперед треба відштовхуватися від того, який саме стиль інтер’єру витриманий у приміщенні.

  1. Для класичного підходять традиційні завіси та портьєри. Звичайно, велика кількість ламбрекенів, воланів, рюшів і багатошаровість зараз уже відійшли в минуле. Але можна повісити однотонні портьєри довжиною в підлогу або напівпрозорий тюль без візерунків, якщо кімната знаходиться на північній стороні. Такий прийом не буде обтяжувати приміщення і зробить кімнату сучаснішою.
  2. Скандинавський стиль передбачає мінімалістичне оформлення вікна. У Данії, Швеції, Фінляндії переважають прості та світлі інтер’єри. А вікна вони іноді зовсім нічим не оформляють, залишаючи їх порожніми. Для захисту від сонця використовуються ролети та римські штори. Такі ви легко знайдете на https://sunset.kiev.ua/uk/rimski-shtori/ .
  3. Стиль хай-тек дозволяє багато. Але він досить суворий, і тут, переважно, використовуються прості форми та відтінки. Навряд чи ви побачите у такому інтер’єрі на вікнах мережива та тюлі. Підвіконня тут відчинені, а на склі висять рулонні штори. Відтінки теж дуже стримані — білий, сірий, графіт, бежево-коричневі кольори, синій і навіть чорний колір.
  4. Прованс та кантрі дуже затишні та «домашні», такі стилі інтер’єру частіше використовуються в заміських будинках та на дачах. Тому тут можна повісити штори з яскравими візерунками в квіти, клітинку і смужку. Єдине, чого варто уникати — це, знову ж таки, складних форм, великої кількості тканини та складок.

Обираємо штори по колірному співвідношенню до інтер’єру

Існує три основні схеми підбору штор під відтінки інтер’єру. Незалежно від того, який стиль ви обрали, варто дотримуватись цих правил. Ось поради дизайнерів.

  • Штори, що зливаються за кольором зі стінами

Безпрограшний варіант, який, до того ж, зробить приміщення просторішим візуально. Але це тільки в тому випадку, якщо стіни і штори будуть виконані в світлих тонах. Не обов’язково підбирати ідентичні кольори, можна взяти штори на відтінок світліше або темніше. При такому прийомі можна не думати, що штори повинні збігатися з іншим текстилем у кімнаті. Цілком достатньо того, що вони підходять до стін і створюють з ними єдиний цілісний фон.

  • Штори як яскравий акцент у приміщенні

А тут все навпаки — штори виступають яскравим акцентом у кімнаті. Ось тут вже важливо, щоб оздоблення приміщення було максимально нейтральним і однотонним, виконаним у світлих тонах. На цьому тлі яскраві штори виглядатимуть цікаво, але й ненав’язливо. І тут необхідно приділити увагу й іншому текстилю у приміщенні. Добре, якщо такі яскраві акценти під колір штор будуть розкидані по всій кімнаті: подушки на дивані, скатертина на столі або інші елементи інтер’єру.

  • Нейтральні штори

До таких відносять штори та портьєри ахроматичних кольорів. Ахроматичними вважаються білий, чорний, сірий та відтінки нюд. Можна обрати кремовий, бежевий, пісочний, світло-сірий. Ці відтінки будуть абсолютно нейтральними і поєднуватимуться з усім. Відтінок фіранок зовсім не обов’язково повинен збігатися з кольором стін, меблів або текстилю, він може бути єдиним у приміщенні, і при цьому не вибиватиметься із загальної концепції.

Поділіться новиною

Новини партнерів