Як дитяча медсестра з Чугуєва стала військовим санітаром і рятує життя?

Як дитяча медсестра з Чугуєва стала військовим санітаром і рятує життя?

Дівчина розповіла про початок війни і врятовані життя

Яна Ярмак з Чугува зараз служить в оперативній бригаді на посаді санітарного інструктора. Вона закінчила Харківський медичний коледж, має медичну освіту за спеціальністю акушерка і 6 років пологовому будинку рідного міста дитячою медсестрою.

Про це пише Слобідський край, повідомляють новини Чугуєва.

В 2018 році дівчина отримала військовий квиток, пройшла збори і прийняла присягу. У 2020 році підписала контракт з Нацгвардією, а у 2021 році вона виконувала завдання в ООС в Луганській області. 

“24 лютого я збиралася на службу. Живу я в Чугуєві, тож прийшла на автостанцію  і чекала на автобус. Близько п’ятої ранку вже було чутно вибухи, зателефонувала татові, сказала, що почалася війна  і мені необхідно швидко дістатися до військової частини. Потім зателефонувала командиру роти, щоб мене дочекалися. Тато мене повіз, але ми поїхали не через місто, а окружною дорогою. Коли проїжджали Старий Салтів, уже побачили «гради», зі швидкістю 140 км їхали до самої частини”, – згадує Яна.

26 лютого вона вже рятувала свого першого пораненого бійця. Яна надавала домедичну допомогу і госпіталізовувала важкопоранених воїнів. Також дівчина рятувала цивільних, які постраждали через російські обстріли. Вона розповідає, що вони вивозили поранених цивільних з-під мінометного вогню росіян. Ці люди стояли в черзі за гуманітарною допомогою, а російські військові накрили це місце щільним мінометним вогнем. 

Яна розповіла, що найважчим в роботі є втрата побратимів. Дівчина каже, що багатьох хлопців вони намагались врятувати, але вони помирали у шпиталі від отриманих поранень. 

Поділіться новиною

Новини партнерів