Що робити, якщо болить шия

Що робити, якщо болить шия

При першому погляді на шию вона здається досить крихкою та вразливою. Тим не менш, є найбільш мобільним відділом хребта, приймаючи на себе навантаження з плечового пояса та голови. За правильне положення голови також відповідає шия, залучаючи до роботи десятки не лише своїх м’язів, а й тулуба і навіть стегон.

Тривалі статичні навантаження викликають біль у шиї і якщо він стає постійним, то необхідно проконсультуватися в медичному центрі www.meddiagnostica.com.ua і дізнатися, що саме стало причиною больових відчуттів, яку діагностику та лікування потрібно пройти, щоб вилікуватися від недуги.

Що таке цервікалгія

Інакше біль, що виникає у шийному відділі називають цервікалгією. Практично третина людства знайома з цим неприємним явищем, яке не завжди є провісником серйозної недуги, але завжди вимагає уваги та обов’язкового медичного консультування.

Отже, причини болю цервікалгії поділяються на великі групи:

  1. Виникли внаслідок хвороб хребта (грижі, артроз, втрата функціональності міжхребцевих суглобів, підвивих хребців). Наслідки таких захворювань можуть виявитися у будь-який період життя.
  2. Причинами хворобливості у шиї можуть стати інфекційні хвороби, ревматизм, розвиток пухлин, захворювання ендокринної системи.

Болі в шиї можуть мати характер міофасціального синдрому. Він виникає внаслідок тривалої напруги шийних м’язів, розтягнення зв’язок або переохолодження. З’являються помірковано виражені нетривалі болі. Може спостерігатись спазм м’язів, обмеження рухливості голови. У разі міофасціального синдрому протягом кількох днів хворобливість йде.

Що робити, якщо болить шия

Остеохондроз шийного відділу

Це вже серйозніша проблема, яка не пройде без лікарської допомоги. Сьогодні вона стала дуже поширеною серед дорослого населення, так і в молоді. Виникає з здавалося б банальним причин:

  • неправильна постава;
  • тривала робота за комп’ютером;
  • занадто м’яка або надто жорстка постіль;
  • висока подушка;
  • звичка підтримувати телефон плече, коли зайняті руки.

Спочатку може спостерігатися легкий неприємний ниючий біль у потиличній частині та в бічних областях шиї. При спробі повернути чи нахилити голову біль посилюється, що свідчить про те, що він вийшов за межі шиї та проходить вздовж руки. У цьому створюється ефект удару струмом.

Про наявність захворювання свідчить як біль, а й погіршення зору, слуху. Можуть відмовляти смакові рецептори, німіти язик. Але все ж таки найбільш яскравою ознакою недуги є різкий або ниючий періодичний біль у ділянці шиї, який рухається від потилиці до ключиці, плеча, часто сповзає на грудну клітину, імітуючи стенокардію.

Шийний остеохондроз небезпечне захворювання, здатне зробити людину непрацездатною, позбавити її всіх радостей життя. Тому затягувати із лікуванням не можна.

Поділіться новиною

Новини партнерів