Холодильник не охолоджує: причини та як виправити

Холодильник не охолоджує: причини та як виправити

Холодильник не охолоджує — одна з найнеприємніших побутових проблем, бо через нього вся їжа, яку ви маєте, зіпсується, і у вас більше не буде можливості її зберігати.

Однак, ваш холодильник не обов’язково підлягає списанню, якщо у нього проблеми з охолодженням. Може здатися, що він працює нормально — світло спалахує, воно, як і раніше, видає знайомий м’який звук, що дзижчить, — але є низка внутрішніх проблем, які могли призвести до відмови механізму охолодження.

Ось кілька найпоширеніших несправностей холодильника, тому, якщо ваш холодильник не охолоджує, ви можете з’ясувати, чи потрібна вам послуга з ремонту холодильника чи ні. Обов’язково вимикайте прилад кожного разу, коли досліджуєте його внутрішні компоненти, щоб залишатися в безпеці.

Поширені проблеми з охолодженням холодильника

Брудні змійовики конденсатора

Змійовики конденсатора – це металеві елементи в нижній частині задньої частини холодильника, призначені для відведення тепла, що накопичується в результаті використання енергії холодильником, і підтримки його в прохолодному стані.

Однак, якщо змійовики конденсатора вашого холодильника забруднюються, вони можуть перешкодити холодильнику розсіювати тепло, що скупчилося, створюючи проблеми з охолодженням. Якщо у вас є проблеми з охолодженням холодильника, перевірте чистоту змійовиків конденсатора. Якщо це не так, використовуйте щітку, що чистить (вони роблять щітки для очищення котушок спеціально для цієї мети) і пилосос, щоб очистити їх.

Зламаний термостат

Зламаний регулятор температури внутрішнього термостата може означати, що двигуни вашого холодильника не отримують команди точно охолоджувати холодильник. Ви можете перевірити, чи зламаний ваш термостат, повернувши циферблат від найнижчого значення до найвищого і дочекавшись клацання.

Якщо клацання немає, можливо, вам потрібний ремонт холодильника. Ви можете переконатися, чи це ні, перевіривши цілісність ланцюга за допомогою мультиметра.

Зламаний двигун вентилятора конденсатора

Двигун вентилятора конденсатора відповідає за подачу повітря через змійовики конденсатора, але двигун вентилятора може вийти з ладу, що означає, що змійовики не зможуть охолодити холодильник.

Щоб усунути проблеми з потенційно зламаним двигуном вентилятора конденсатора, перевірте наявність будь-яких фізичних перешкод, які можуть зупинити його обертання, і спробуйте прокрутити вентилятор вручну, щоб переконатися, що сам механізм не зламаний.

Якщо вентилятор обертається, це може бути проблема безперервності електричного ланцюга, яку ви знову можете перевірити за допомогою мультиметра.

Несправні ущільнювачі дверей

Несправні ущільнювачі дверцят холодильника можуть призвести до витоку холодного повітря зсередини, навіть якщо двері здаються закритими. Популярний спосіб перевірити, чи ущільнювач працює дверцята вашого холодильника, – закрити дверцята на банкноті і спробувати її витягнути. Якщо немає опору, і банкнота потрапляє прямо до вас у руки, швидше за все, у вас є проблема з печаткою.

Якщо ущільнення вашого холодильника несправне, іноді ви можете виправити це просто очистивши його від пилу і бруду. Якщо це не спрацює, знадобиться заміна.

Зламане пускове реле

Пускове реле в холодильнику допомагає запустити компресор, який потім стискає та циркулює холодоагент. Якщо холодильник не охолоджує, проблема може бути в ньому.

Ви можете перевірити, чи не зламано ваше пускове реле, перевіривши електричну безперервність між клемами S та M. Якщо безперервності немає, то пускове реле необхідно замінити.

Крім проблем із охолодженням, запах гару, що виходить з вашого холодильника, може вказувати на несправність пускового реле.

Холодильник надто повний

Однією з можливих причин того, що холодильник не охолоджує, яку часто можна випустити з уваги, є занадто повний холодильник. Якщо в холодильній камері занадто багато наповнення, це може підвищити температуру та порушити правильну циркуляцію холодного повітря.

Переконайтеся, що холодильник не перевантажений, і тримайте його в порядку , щоб цього не сталося.

Зламаний двигун вентилятора випарника

Двигун вентилятора відповідає за циркуляцію повітря навколо холодильної камери, зазвичай він знаходиться у морозильній камері холодильника з морозильною камерою.

Ви можете отримати початковий натяк на те, чи пов’язана проблема з холодильником чи ні, перевіривши, чи має ваша морозильна камера правильну температуру, поки ваш холодильник намагається охолодитися. Якщо з морозильною камерою все гаразд, але в холодильнику все ще занадто тепло, можливо, проблема пов’язана з двигуном вентилятора випарника.

Ви можете переконатися в цьому, перевіривши його таким же чином, як і двигун вентилятора конденсатора – огляньте його на наявність предметів, що застрягли, спробуйте прокрутити його вручну, а потім перевірте цілісність ланцюга.

Поділіться новиною

Новини партнерів