Дитина гризе нігті, що робити — Поради батькам

Дитина гризе нігті, що робити — Поради батькам

Вас турбує звичка вашої дитини гризти нігті? Потім ознайомтеся з причинами та порадами, як запобігти кусанню нігтів у дітей.

Кусання нігтів дуже поширене серед дітей, як і інші звички, такі як биття головою, розгойдування тіла та смоктання пальця. Однак, якщо не лікувати, кусання нігтів може тривати набагато довше, ніж інші види поведінки, навіть на все життя. Це часто ті види самозаспокійливої ​​поведінки, які діти розвивають природним чином. Вони можуть кусати нігті з цікавості, нудьги, зняття стресу, звички чи міміки. Кусання нігтів може завдати шкоди зубам та нігтям вашої дитини, крім того, за нею неприємно спостерігати. Тому може бути вкрай важливо обговорити це питання зі стоматологом вашої дитини, якщо вона проявляє особливо агресивну поведінку, коли гризе нігті.

За словами Ліни, фахівця зі здоров’я: «Як і у дорослих, у дітей теж є свої стреси, незручні речі, неприємні емоції тощо. Тільки нам, дорослим, вони здаються дитячими та незрозумілими, а для дитини, враховуючи її вік, це важливо, важкі та навіть депресивні проблеми. Для них, як і для нас, діти хочуть позбавитися цих проблем, але зазвичай не знають, як це зробити. Є багато способів побачити, наскільки дитина стривожена, напружена чи нещасна. Вони зазвичай починають крутити або смикати себе за волосся, скрипіти зубами, не можуть спати ночами, в деяких випадках навіть мочиться в ліжко, і найпоширеніша з них – так звана “нервова звичка” – гризти нігті. »

Є кілька типів:

  • Несвідоме кусання – це коли ваша дитина гризе нігті під час перегляду телевізора або від нудьги.
  • Деструктивне прикушування – це коли потрібно починати звертати увагу, якщо кінчики його пальців у порізах і крові, ніготь виглядає пошкодженим, кутикули джгут і болючі, на нігті видно ранки, ніготь нерівний, бугристий, лущиться і виглядає нездоровим.

Педіатри, доктор Самі та доктор Анна, запропонували поради, як зменшити кусання нігтів у дітей у своєму акаунті в Instagram.

  • Не карайте і не привертайте до цього увагу — іноді це може посилити ситуацію та викликати ще більшу напругу, а також змусити їх виконувати звичку. Постарайтеся не звертати на це уваги та наберіться терпіння.
  • Намагайтеся, щоб пазурі були короткими – це зменшує площу поверхні під нігтями і утруднює кусання.
  • Знайдіть заміну – ви можете спробувати використовувати здорову закуску замість гризіння нігтів. Ви також можете спробувати іграшку-непосида, м’ячик для зняття стресу або жувальну гумку, щоб зайняти їх.
  • Займіть дитину чимось – їй може бути нудно, і їй нема чим зайнятися, крім як гризти нігті. Дайте своїм дітям нові заняття, які можуть відволікти їхню відмінність від цієї звички.
  • Модифікація поведінки. Якщо проблема не вирішена, спробуйте змінити поведінку. Якщо ви можете визначити, чому вони це роблять. Постарайтеся поспостерігати за їх поведінкою і подивитися, чи вони нервуються, турбуються, дратуються, відчувають стрес або просто нудьгують. Виявивши причину, ви можете допомогти їм усунути причину.

Поділіться новиною

Новини партнерів