Болти DIN 603: характеристики та сфера застосування

Болти DIN 603: характеристики та сфера застосування

Болти DIN 603 найчастіше використовуються у виробництві та ремонті меблів. Це стандартна продукція, яка має попит як в Україні, так і в інших країнах. Вона відповідає європейським нормам якості будівельних та промислових матеріалів. Розповідаємо, що це за виріб і які він має особливості.

Що таке DIN 603?

Цей стандарт описує болт з напівкруглою тонкою головкою. Вона гладка — на ній немає насічок та шліців. Це підвищує надійність з’єднання, але вводить певні обмеження — монтаж проводиться тільки з боку різьби, що часто змушує працювати в обмеженому просторі.

Болт меблевий DIN 603 також має квадратний підголівник. Така деталь забезпечує міцну фіксацію в посадковому отворі, запобігаючи викручуванню під впливом вібрацій. У більшості випадків виріб має неповну різьбу — зазвичай на 1/3 довжини. Однак зустрічаються й модифікації з повним нарізанням — вони призначені для кріплення поверхонь, які піддаються високим навантаженням.

Де використовуються болти DIN 603?

Основна сфера застосування — складання меблів. Такі кріплення можна зустріти в домашніх та офісних аксесуарах, а також у складному промисловому та комерційному обладнанні. Окрім того, болт DIN 603 використовується у наступних галузях:

  • будівництво мостів;
  • обладнання дорожньої інфраструктури;
  • ремонт сільськогосподарської техніки.

Як вибирати болти DIN 603?

Стандарт стосується загальної конструкції виробу. Тому ви можете обирати деталі за наступними характеристиками:

  • діаметр — від 5 до 20 мм;
  • довжина — від 12 до 400 мм;
  • крок різьби — від 0,8 до 2,5 мм.

Дуже важливо звертати увагу на матеріали, з яких виготовляються болти. Це може бути чорна або нержавіюча сталь. Останній варіант має покращені антикорозійні властивості — він підходить для використання просто неба або в умовах підвищеної вологості. Деталі для декоративних та дизайнерських меблів також можуть виготовлятися з латуні.

Для захисту болтів може застосовуватися цинкове покриття — сріблясте чи жовте, матове чи глянсове. Особливо варто зазначити технології гарячого цинкування та Dacromet. Вони утворюють електрохімічний бар’єр, який сповільнює розвиток корозії, значно продовжуючи термін експлуатації виробу в несприятливих умовах.

Метал для болтів також відрізняється міцністю. Найбільший попит мають деталі трьох класів — 4.6, 4.8 та 8.8. Перша цифра в цьому позначенні означає спротив розриву, а друга — межу плинності. Вироби класу 8.8 вважаються надміцними.

Де купити болти DIN 603 в Україні?

Компанія Dinmark пропонує широкий асортимент кріпильних матеріалів. Це надійний постачальник компонентів для виробництва та будівництва. В її каталозі ви знайдете якісні товари для всіх сфер промисловості — в тому числі болти DIN 603: https://dinmark.com.ua/standarts/din-603.

Поділіться новиною

Новини партнерів