Як відіпрати плями з кухонних рушників: тільки дієві методи

Як відіпрати плями з кухонних рушників: тільки дієві методи

Доведеться згадати про бабусині методи

На кожній кухні є рушник, яким витирають руки під час приготування їжі і роботи з продуктами. Це є причиною появи на ньому жирних плям і бруду. А вони стають проблемою, з якою важко боротися. Ми пропонуємо 4 способи, які допоможуть відіпрати бруд від кухонних рушників без зусиль. Як недивно, але для цього знадобляться безпечні домашні засоби.

Лимонна кислота і Гірчичний порошок

Ця речовина здатна вивести плями від буряка і олії. Перед тим, як обробити плями кислотою варто їх випрати з господарським милом. Після цього треба насипати лимонну кислоту на забруднені місця і залишити на 1 годину. На завершення потрібно добре прополоскати білизну.

Якщо на рушнику з’явились плями, їх треба намастити сумішшю з води і гірчичного порошка. Цю масу треба залишити на кілька годин, а потім можна випрати.

Господарське мило і перикис водню

Плями на білизні і рушниках можна відіпрати за допомогою господарського мила. Треба намастити ним брудні місця і скласти рушники у пакети на 12 годин. Після цього їх треба випрати звичним способом.

Щоб відіпрати плями треба спочатку зробити розчин з 2 столових ложок перекису водню, 5 літрів води і 1 столової ложки нашатирю. Рушники повинні лежати в ньому 6-8 годин, а потім їх потрібно випрати.

 Машинне прання

Ще ніхто не відміняв прання в машинці, яке теж може чудово впоратись з жирними або кольоровими плямами. Але він дієвий тільки для рушників середньої забрудненості або зі свіжими плямами. Для цього можна використовувати кисневий відбілювач. Його можна використовувати для білих і кольорових речей. Для білих рушників підійде прання при температурі 90-100 градусів, а ось для кольорових виробів температуру доведеться знизити до 60 градусів. Інакше вони втратять свою яскравість.

Кип’ятіння

Цей метод використовували ще наші матусі і бабусі. Цей метод дієвий і безпечний тільки при виконанні наступних кроків і умов:

  • кип’ятити потрібно у великому посуді (таз, відро);
  • в нього налити води і всипати порошок, а також відбілювач;
  • замочити в цьому розчині рушники, а потім поступово довести воду до кипіння;
  • виварювати білизну можна не більше 20 хвилин, щоб зберегти яскраві кольори, а білі можна залишити на довший час, але не більше 1 години.

Щоб позбавитися запаху відбілювача і закріпити результат рушники можна випрати у прохолодній воді в пральній машині.

Поділіться новиною

Новини партнерів