Як оформити дитячі виплати при народженні дитини

Як оформити дитячі виплати при народженні дитини

Незважаючи на військові дії, всім українським сім’ям доступна різна соціальна допомога, у тому числі у вигляді одноразової виплати новонародженому. Набути статусу та допомоги можна взагалі не виходячи з дому на державному порталі для зберігання електронних документів громадян України my.diia.gov.ua

Оформлення дитячих виплат

Звернення громадян України приймаються як особисто, так і віртуально за наявності пакету документів. В органі соціального захисту або Центрі надання адміністративних послуг (ЦПАУ) за місцем проживання необхідно подати такі документи:

 1. Заява одного із батьків.
 2. Паспорт чи документ, що засвідчує особу.
 3. Довідку про реєстрацію місця проживання (якщо у вас є ID-картка).
 4. Свідоцтво про народження дитини або інші документи, що засвідчують (у разі народження за межами країни)
 5. Особистий банківський рахунок у форматі IBAN (для отримання допомоги).
 6. ІПН (за наявності) обох батьків.

Зверніть увагу, що при особистому відвідуванні та подачі документів у паперовій формі термін розгляду заяви продовжується до 10 днів.

Виплати при народженні дитини

 • Одноразова виплата при народженні дитини дорівнює 10320 грн, та по 860 грн у наступні 36 місяців. Сума виплат становитиме 41280 грн. Сума для всіх однакова незалежно від складу сім’ї та яка за рахунком дитина. Право надається одному з батьків дитини, опікуну (усиновлювачу), з якими дитина постійно проживатиме разом у відпустці для догляду за дитиною до 3 років.
 • «Пакет малюка» собівартістю близько 5000 грн, де будуть всі необхідні речі: засоби догляду та гігієни, одяг, пелюшки, матрац і постільні приналежності, що розвивають іграшки. Видається всім новонародженим незалежно статусу сім’ї. Видається у пологовому будинку або за заявою до органів соціального захисту населення за місцем проживання (не пізніше 30 днів з дати народження).
 • У багатодітних сім’ях на третього та наступних дітей від народження до 6 років виплачується щомісячна грошова допомога у розмірі 1700 грн. При появі двійні та трійні, внаслідок чого сім’я набуває статусу багатодітної, кожній дитині так само покладено виплату.
 • Самотні батьки отримують грошову допомогу на дітей після досягнення 18 років (або до закінчення навчальних закладів, але не старше 23 л). Право є у громадян (батька чи матері) не одружених (за відсутності у свідоцтві про народження запису про другого батька), а також вдови та вдівці, які не отримують пенсію (державну допомогу, соціальну пенсію або втрату годувальника), Розмір виплат залежить від сукупного середньомісячного доходу всіх членів сім’ї та прожиткового мінімуму.
 • Малозабезпеченим сім’ям з рівнем забезпечення нижче за прожитковий мінімум на кожного члена сім’ї призначається допомога, розмір якої визначається різницею між рівнем прожиткового мінімуму та сукупним доходом.

Оформити виплату при народженні дитини онлайн 2022 в Україні

У 2022 році одноразову виплату при народженні дитини можна оформити на сайті Міністерства соціальної політики e-services.msp.gov.ua або через електронний сервіс держпослуг, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Перед тим, як оформити дитячу виплату через сервіс держпослуг «Дія», потрібно пройти нескладну процедуру верифікації. Робиться вона для захисту від шахраїв персональних даних, витік яких може загрожувати безповоротною втратою коштів.

Одноразова виплата при народженні дитини оформити онлайн

Реєстрація максимально спрощена, достатньо підтвердити свою особу. Зробити це можна трьома способами: за допомогою електронного підпису (КЕП), електронною поштою або авторизувавшись через свій рахунок у банку. Врахуйте, якщо ви увійшли з e-mail – треба відвідати орган соцзахисту населення та особисто підписати документи.

До порталу держпослуг підключено такі кредитні організації:

 • Форвард;
 • ПУМБ;
 • Двигун;
 • Радабанк;
 • Monobank;
 • Південний;
 • Ідея;
 • А-банк;
 • Ощадбанк;
 • Альянс.

Після введення номера банківського рахунку на телефонний номер та електронну пошту надходить повідомлення із секретним кодом (у жодному разі не повідомляйте його третім особам!). Потім відкривається анкета для заповнення ПІБ, податкового номера, дати народження, паспортних даних та адреси реєстрації за пропискою.

Оформлення дитячих виплат онлайн

Сервіс дозволяє громадянам отримувати всі необхідні державні послуги за допомогою мережі Інтернет та кількох натискань клавіш комп’ютера чи смартфона. Для онлайн оформлення дитячих в Україні знадобиться будь-який браузер чи офіційний мобільний додаток Дiя. Знайти його не важко буде через магазин в Андроїді – Google Play або на Айфоні в Apple Store.

Оформити дитячі онлайн в Україні

Безкоштовно електронний ключ отримують через федеральну службу МВС, податкові органи чи Приват Банку через особистий кабінет «Приват24». Ключ до підпису рекомендується зберігати на флешці або на будь-якому знімному носії. Також існують комерційні компанії, що спеціалізуються на платному наданні КЕП (кваліфікованого електронного підпису). Вартість може відрізнятися, уточнюйте ціну на місці, і становитиме приблизно 200 гривень. Перелік акредитованих центрів сертифікації ключів czo.gov.ua/ca-registry

Електронний документообіг дозволяє автоматизувати процес міжвідомчої взаємодії. Він робить отримання держпослуг ще доступнішим і значно економить час на відвідування інстанцій та збирання паперових довідок.

Як оформити дитячі через «Дію»

На віртуальне подання заяви піде трохи більше 10 хвилин.

 1. Авторизуйтесь у ЛК порталу держпослуг «Дія».
 2. Відкрийте сторінку послуги через пошук або за посиланням diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-narodzhenni-ditini.
 3. Введіть усі необхідні дані в анкету заяви, у ній є автоматичні підказки щодо правильного заповнення форми.
 4. Маєте КЕП – підпишіть заяву та накладіть електронний підпис. Не пізніше наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вам призначать допомогу.
 5. Не маєте – надішліть заяву на попередній розгляд. Рішення про призначення допомоги отримайте на e-mail протягом двох тижнів з моменту звернення (нададуть особисто під час візиту до органу).

Система автоматично підкаже територіальний орган соцзахисту, який розгляне запит.

Затримка дитячих виплат в Україні

Виплати оформлюють протягом 12 місяців від народження дитини. Якщо не встигнете звернутися – отримати допомогу буде неможливо. Затримка дитячих виплат в Україні можлива у разі неправильного заповнення форми. Допомога видається один раз на будь-якого з батьків або опікунів, з яким проживає малюк.

Виплати на дитину 2022 року в Україні під час війни

Онлайн-послуги набагато зручніше, ніж ті, що надаються персонально. Особливо це актуально під час пандемії та воєнних дій: менше контактів з людьми – менше ризиків для здоров’я. Також потрібно вибрати спосіб отримання – на картку або у поштовому відділенні. Система автоматично підкаже територіальний орган соцзахисту, який розгляне запит.

Поділіться новиною

Новини партнерів