Як намалювати пейзаж: інструкція для початківців

Як намалювати пейзаж: інструкція для початківців

Для того, щоб намалювати пейзаж, не треба знати анатомію. Сама робота не копітка. Тому старі майстри вважали, що краєвид другорядний живопис. Зараз усе змінилося, поняття як другорядний живопис не існує. Важливо для художника правильно вибрати сюжет та вміло передати на полотно.

У пейзажі лінія та форма мають створювати гармонію. Добре виглядають лінії: довгі, товсті, криві. Пейзаж вважається написаним добре, якщо хочеться щось прибрати, або навпаки доповнити в композицію.

Працюючи на пленері, художник має свій краєвид вивчати у студії. Так як контраст світла та тіні на повітрі досить яскравий. Щоб картина була якісною, над нею треба наполегливо працювати. Практика з палітрою і фарбами.

Для початку варто зробити малюнок, вугіллям, пером або олівцем. Починають правильно малювати від загального, переходячи до приватного. Поспіх з роботою пензлем не потрібний.

Вибравши вдалий час доби, для наголошення на контрастності, встановити мольберт і накинути основні лінії. За допомогою плоского пензля, попрацювати на передньому плані, потім вже намічається далекий план, потрібно намагатися передавати пропорції, простір та форму. Якщо ви тільки вчитеся малювати, треба працювати швидкими широкими мазками, деталі намічаються узагальнено і потім прописуються. Адже головне завдання – упіймати своє враження.

Пейзаж, виконаний з натури, роблять за один сеанс. Так як це залежить від освітлення. Тому художнику-початківцю краще працювати з маленькими картинами.

Краєвид має головний елемент – це повітряна перспектива. Потрібно вивчити закони перспективи і неухильно їх дотримуватися. Менше предмет, далі від очей. Холодні фарби віддаляють, теплі навпаки, наближають предмети. Саме в міру видалення набувається певна прозорість та чистота.

Поділіться новиною

Новини партнерів