Як кусаються клопи і чому це може бути небезпечним?

Як кусаються клопи і чому це може бути небезпечним?

Постільні клопи добре відомі всім нам паразити. Ці комахи живляться кров’ю, які укуси можуть мати дуже неприємні і навіть небезпечні для людей наслідки. Як же вони кусають і, що найголовніше, що робити у разі їх укусів?

Місця розмноження клопів

Клопи – це невеликі комахи, представлені в природі 40 тисяч різних видів. Одні з них абсолютно нешкідливі, а ось інші можуть становити небезпеку для людини.

Де в будинку мешкають клопи?

Найнеприємніші для людини клопи — пастельні. Вони мешкають усередині людських жител і розмножуються цілий рік. Тим не менш, у теплу пору року вони стають особливо активними, і турбують у цей період клопи відповідно набагато більше.

Клопи досить теплолюбні і за мінусових температур вони гинуть. Ось тільки всередині людських будинків температура, як правило, не опускається настільки.

Завдяки своїм чіпким лапкам клопи легко подорожують по всьому будинку, без проблем пробираючись і по стінах, і по стелі.

Як же вони потрапляють у наші будинки? Як правило, це відбувається декількома способами:

 • на одязі;
 • з новими меблями або всередині коробок з речами;
 • з вентиляційних труб з інших квартир.

Вдень ці комахи не помітні. Вони надто вміло ховаються у щілинах, за плінтусом, під матрацом або за шпалерами. Але досить раптово серед ночі увімкнути світло, і ви побачите їх у всьому масштабі.

Кусаються клопи теж лише вночі. Визначити місця укусів можна по свербінню та появі червоних точок на тілі.

Як кусаються клопи?

Ці комахи кусають переважно відкриті ділянки тіла. При цьому перевагу вони віддають тим місцям, де кровоносні судини підходять найближче до поверхні шкіри. Тому сліди укусів уранці можна виявити на животі, шиї, плечах. Якщо у людини шкіра тонка, то вона більше схильна до укусів клопів. З цих причин комахи часто кусають саме дітей.

Кусає клоп за допомогою тонкого хоботка. Цей хоботок дозволяє йому проткнути шкіру і кровоносну судину, що знаходиться під нею. Одним укусом клоп не обмежується і залишає на тілі приблизно 5-6. Кожен клоп проводить на тілі сплячої людини близько 20 хвилин.

Якщо з якихось причин квартира порожня, то клопи можуть жити в ній протягом декількох місяців. Відсутність їжі протягом цього часу не тільки не вб’є їх, а й не особливо послабить.

Як проявляється укус клопа на шкірі?

 • Можна легко розглянути на поверхні шкіри червоні плями, розташовані найчастіше ланцюжком.
 • Місця укусів часто набрякають залежно від індивідуальної реакції людини на укус.
 • Місце укусу сильно свербить.

Чим небезпечні укуси клопів та що робити у разі укусу?

В останні роки кількість пастельних клопів у світі зросла майже на 500%. Ці комахи не тільки викликають дискомфорт, але можуть призводити до розвитку різних інфекційних захворювань.

Яку шкоду завдає укус клопа?

При укусі клоп виділяє всередину організму людини фермент, який дозволяє крові згортатися. Знеболювальна властивість цієї рідини гарантує, що людина не прокинеться від укусу. Але в той же час цей фермент має і такі побічні ефекти:

 • У людини порушується сон, а згодом починає розвиватися і справжнє безсоння. Як результат – зниження імунітету та збій у роботі важливих органів.
 • Поява алергічних реакцій.
 • Сильна сверблячка змушує людину розчісувати місця укусів. В результаті утворюються рани, які легко може потрапити інфекція.

Якщо в будинку оселилися клопи, то вони можуть вкусити людину близько 500 разів за ніч. Ось чому краще не затягувати і одразу взятися за знищення цих паразитів.

Що робити при укусі клопа?

Все, що можна зробити після укусу клопа, це прибрати неприємні відчуття та прояви – почервоніння, свербіж та припухлість. І в цьому можуть допомогти наступні рецепти:

 • Розмішайте одну чайну ложку соди у склянці теплої води. Намочіть у цьому розчині марлю і прикладіть до місця укусу.
 • Помажте місця почервоніння олією чайного дерева. Завдяки своїй дезінфікуючій та протизапальній дії ця олія допоможе укусам зажити швидше.
 • Прикладайте до місць укусів часточку лимона або половинку цибулини.
 • Додайте до укушеного місця лист подорожника або черемхи. Також допоможуть зняти неприємні відчуття стебла кульбаби.
 • Сверблячка можна зняти за допомогою соку алое, часнику, картоплі, перцевої м’яти, петрушки.

Крім народних рецептів, не зайвим буде також сходити в аптеку і придбати:

 • антигістамінний препарат;
 • стероїдний крем;
 • засіб від сверблячки.

Ну а щоб запобігти укусам можна скористатися ефірними оліями чи парфумами. Змащуйте тіло чимось сильно пахне доти, поки остаточно не позбавитеся паразитів.

Клопи можуть стати серйозною проблемою для всіх, хто мешкає в будинку. Тому не чекайте, що вони зникнуть самі по собі, і одразу ж беріться за їхнє виведення.

Поділіться новиною

Новини партнерів