Ядерна зброя у Фінляндії та Швеції: чому НАТО більше не боїться червоних ліній Росії?

Ядерна зброя у Фінляндії та Швеції: чому НАТО більше не боїться червоних ліній Росії?

Фінляндія та Швеція вийшли на фінішну пряму у процесі вступу до НАТО. І чим ближче цей час, тим більш очевидними стають позиції кандидатів щодо розміщення сил Альянсу на їхній території. Кремль зробив усе можливе, щоб переконати росіян, що членство Фінляндії та Швеції не є розширенням НАТО. Проте за кілька місяців стало очевидно, що нікого взагалі не цікавить, що думають з цього приводу в Кремлі. Про це пише InsightNews.Media.

Фінляндія і Швеція погодяться на розміщення ядерної зброї

Країни не просто фундаментально переглянули свій нейтралітет, вони детально змінили свої безпекові орієнтири. Зазначили, що мати спільну стратегію з країнами НАТО та співпрацювати у таких питаннях є цілком природним.

Програма НАТО зі спільного використання ядерної зброї

Серед країн НАТО лише Сполучені Штати, Велика Британія і Франція мають свою ядерну зброю. Проте НАТО має програму під назвою «Ядерний обмін» для обміну своїми ядерними арсеналами. Німеччина слугує основною ілюстрацією такого розгортання ядерної зброї за кордоном.

Після холодної війни не спостерігалося розповсюдження ядерних арсеналів навіть серед країн-членів НАТО. Однак російська агресія та неодноразові погрози застосувати ядерну зброю проти України або західних країн знову привернули увагу громадськості до цієї теми. Польща також хоче отримати американську ядерну зброю.

Захист від потенційного російського нападу

Процес прийняття рішення може тривати багато років, але вже цей прецедент демонструє, що росіяни своїми постійними погрозами перекреслили світову тенденцію до ядерного нерозповсюдження. Тому будь-яка країна, яка зараз знаходиться поруч з Росією та є членом НАТО, заради своєї безпеки може звернутися до Альянсу з проханням про певне ядерне підкріплення.

Росія домоглася розширення НАТО до своїх кордонів

Запобігання розширенню НАТО було однією з найважливіших цілей «спецоперації» Росії проти України. З іншого боку, НАТО набрало обертів, як тільки стало зрозуміло, наскільки небезпечною є РФ та чого варта російська сила на полі бою. Москва спробувала погрожувати Фінляндії та Швеції, однак шведи та фіни проігнорували це.

США продаватимуть зброю Фінляндії

2 листопада США санкціонували потенційний продаж зброї Фінляндії. Йдеться про керовані реактивні системи залпового вогню разом із супутнім обладнанням та підтримкою. Додатково включені послуги забезпечення якості, транспортування, відповідне ПЗ та компоненти матеріально-технічної підтримки.

Зміна безпекового ландшафту у Північній Європі

НАТО і Захід в цілому завдали чергової поразки головному «геостратегу» Кремля Путіну. Адже це демонструє його некомпетентність у досягненні цілей, які він закладав як в агресії проти України, так і в боротьбі проти Заходу. Вже зараз В. Путіну доведеться мати справу з відчутними політичними ударами з боку Стокгольму та Гельсінкі.
Джерело: https://insightnews.media/nuclear-weapons-in-finland-and-sweden-why-nato-is-no-longer-afraid-of-russias-red-lines/

Поділіться новиною

Новини партнерів