Скільки енергії може дати сонячна панель одному будинку?

Скільки енергії може дати сонячна панель одному будинку?

Якщо ви вирішили перейти на сонячну енергію, вам необхідно правильно розрахувати скільки одиниць сонячних панелей вам потрібно, щоб покрити всі ваші потреби в енергії. Іншими словами, потрібно знати потужність, яку може виробляти сонячна панель.

Продуктивність сонячної панелі залежить від наступних факторів:

  • Його розмір;
  • Це якість (ефективність сонячної батареї);
  • Кількість сонячного світла, яке може отримати.

Тут мова піде про стандартні житлові панелі.

Розмір панелі сонячних батарей

Розмір звичайної панелі, яка використовується для будинків, становить від 165 сантиметрів до 100 сантиметрів. Така панель складається із 60 сонячних елементів. Між собою вони з’єднані проводами. У цих осередках виробляється електрика. Провід використовується для передачі електроенергії в розподільчу коробку. Якщо ви розраховуєте на максимальну ефективність, радимо встановити спеціальну систему стеження за сонцем. Ви можете використовувати сонячний привід для забезпечення максимального рівня відгуку.

Сонячні батареї працюють разом. Чим більше працюють сонячні батареї, тим більше енергії вони виробляють. Ось чому ми враховуємо розмір панелі, коли розраховуємо енергію, яку панель може виробити.

В даний час удосконалена сонячна панель може споживати близько 25% сонячної енергії для перетворення її на електрику. Для середньої панелі це значення буде 19%, що досі непогано. Якщо перевести його у вати, то ви побачите, що сонячна панель в середньому може видавати від 250 до 320 ват потужності.

Це значення вказано в аркуші технічних характеристик панелі і називається STC (Standard Test Condition Rating). Це значення говорить про те, скільки енергії ви можете розраховувати в ідеальних умовах (пікове сонце, коли на 1 кв. м поверхні потужність сонячного світла дорівнює 1000). Щоб ви краще зрозуміли, ці умови створюються опівдні на екваторі в ідеальний сонячний день.

Вплив сонячного світла

Тепер подивимося, як вплив сонячного світла впливає на продуктивність вашого коміра.

Візьмемо сонячну панель із СТК 250 Вт. Якщо ви живете десь неподалік екватора, наприклад, на Філіппінах, ви можете очікувати, що продуктивність буде близькою до максимальної. Таким чином, ви можете розраховувати приблизно на 250 Вт на годину. Щоб отримати 1 кіловат-годину, потрібно 4 сонячні батареї.

Цей рівень ефективності дійсний тільки для пікового сонячного годинника. В Україні піковий сонячний годинник спостерігається всього близько 4 годин на день. У більшості місць цей період може бути набагато коротшим. Врахуйте також, що ми можемо говорити про піковий сонячний годинник тільки в тому випадку, якщо не було хмар. Таким чином, за добу ви отримуєте від однієї стандартної сонячної панелі 1 Кіловатт потужності.

Помножте це на 30 днів на місяць і ви отримаєте потужність , яку ваша панель може виробляти протягом одного місяця. Знову ж таки, це значення дійсне лише в тому випадку, якщо умови ідеальні. Якщо умови відхиляються від ідеальних, вихідна потужність буде нижчою.

Якщо ви живете десь у більш хмарному місці, продуктивність вашої панелі буде значно нижчою. Таким чином, щоб перевірити, на яку потужність можна розраховувати, потрібно визначити, за яких умов працюватиме сонячна панель.

Скільки потрібно сонячних панелей для дому?

На це питання легко відповісти. Перевірте свій рахунок за електроенергію. Зазвичай там вказується споживана потужність. Перевірте, скільки електроенергії ви використовуєте щомісяця. Взимку споживання електроенергії збільшується, якщо ви живете в більш холодному районі, якщо ви використовуєте електричне опалення. У той час як у спекотних районах кондиціювання повітря влітку може бути причиною збільшення споживання.

Статистика каже, що середня хата використовує близько 1,00 кВтг на місяць. Звичайно, значення залежать від предметів, які ви використовуєте та кількості членів сім’ї. Наприклад, старі лампочки споживають утричі більше енергії, ніж сучасні КЛЛ. Якщо у вас є система кондиціонування повітря, ваше споживання енергії зростатиме і так далі.

Тепер перевірте свій рахунок та вихідну потужність вашої сонячної панелі. Наприклад, ви використовуєте 1000 кВтг. Ви знаєте, що ваша панель виробляє приблизно 250 Вт на годину. Таким чином, ви отримуєте 250 Вт х 4 години х 30 днів на місяць = 30кВтч. Це означає, що для покриття ваших потреб вам знадобиться близько 33 панелей. З гарним сонячним трекером ви змушуєте свою систему сонячних панелей працювати набагато більше, ніж 4 години на день. Їхня ефективність значно зростає.

Таким чином, ви можете зменшити кількість панелей і, як і раніше, мати можливість задовольнити всі ваші потреби. Якщо придбати панелі вищої якості та проконсультуватися з хорошим фахівцем для їхньої оптимальної установки, загальну кількість сонячних панелей можна скоротити вдвічі, 16-18 шт. Ці аксесуари вимагають значно більших початкових інвестицій. Однак у довгостроковій перспективі вони окупаються дуже швидко.

Скільки коштує встановлення сонячних батарей?

Можливо, зараз ви ставите питання, чи варто взагалі встановлювати сонячні батареї. Навіть якщо ви купите лише 18 штук, витрати будуть значними. Ми розглядаємо тут не найдешевші варіанти. Потім вам будуть потрібні сонячні трекери, кріплення, інвертори, проводка і т. д. Хоча сонячні панелі можуть бути відносно дешевими, супутні аксесуари можуть коштувати до 7 000-8 000 доларів.

Однак навіть за таких витрат нові сонячні панелі можуть окупитися протягом 6 років. Якщо ви живете в тінистому місці, час може розтягнутися ще кілька років.

Тепер врахуйте, що середня сонячна панель працює щонайменше 25 років. Якщо ви подбаєте про нього, ви зможете використати його цілу вічність. Таким чином, через 6 років ви зможете користуватись безкоштовною потужністю кілька десятків років. Це виглядає як дуже гарна інвестиція. Крім того, якщо в довгостроковій перспективі ціни на енергію зростуть (це, до речі, неминуче), інвестиції в сонячні батареї можуть стати найрозумнішим рішенням, яке ви коли-небудь ухвалювали.

Поділіться новиною

Новини партнерів