Перевірка внутрішніх переселенців: як не втратити статус та грошові виплати

Перевірка внутрішніх переселенців: як не втратити статус та грошові виплати

14 жовтня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1168. Відповідно до цієї постанови Національною соціальною службою України проводитимуться виборчі перевірки фактичного знаходження внутрішніх переселенців. Метою перевірок стане виявлення людей зі статусом ВПО, які одержують фінансові виплати від держави незаконно.

Як проводитимуться перевірки?

При реєстрації внутрішні переселенці залишають адресу, за якою вони проживають у період. Якщо представники соціальної служби прибувають за вказаною адресою та нікого не знаходять, то вони залишають для цієї фізичної особи офіційне повідомлення. Отримавши це повідомлення, людина зі статусом ВПО повинна протягом десятиденного терміну звернутися до найближчого відділення соціального захисту.

Чи можуть внутрішні переселенці втратити свої виплати?

Якщо протягом десяти днів з моменту, коли було складено офіційне повідомлення, переселенець до відділу соціального захисту так і не звернувся, виплати фінансової допомоги йому будуть зупинені. Тобто вже наступного місяця жодних нарахувань він не отримає. Ні 2000 грн. на дорослого, ні 3000 грн. на кожного з дітей чи людей з інвалідністю.

Якщо місце перебування переселенця змінилося

Є ситуації, коли люди зі статусом ВПО змінили місце свого проживання, але, по суті, так і залишилися внутрішніми переселенцями. У такому разі, щоб не втратити належні їм виплати, вони обов’язково повинні стати на облік за новим місцем перебування.

Як і раніше, для цього їм потрібно звернутися до територіального органу соціального захисту та повідомити ту нову адресу, за якою вони тепер проживають. Більше від переселенців нічого не потрібно.

Далі справа лише за співробітниками відділення соціального захисту. Тому що саме вони надсилають запит до органу за колишнім місцем проживання ВПО та погоджують зі своїми колегами там всю необхідну інформацію.

Поділіться новиною

Новини партнерів