На Харківщині військові вперше врятували цивільних наземним роботом

На Харківщині військові вперше врятували цивільних наземним роботом
Евакуація / фото ілюстроване armyinform

На Вовчанському напрямку у Харківській області українські військові вперше використали наземний роботизований комплекс для евакуації цивільних із небезпечної території.

Бійці 3-го мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади змогли вивезти двох людей із району активних бойових дій.

Про проведення незвичної операції розповіли у 57-й ОМПБр, передають новини Чугуєва.

Евакуація відбулася у ніч проти 13 травня. Під час доставки продуктів та необхідних речей на передові позиції військові дізналися про літню жінку, яка через важкий стан не могла самостійно пересуватися. Разом із нею перебував її син, який також потребував допомоги.

Після отримання інформації бійці оперативно змінили маршрут руху роботизованого комплексу та організували евакуацію. 85-річну жінку обережно розмістили на платформі НРК, а її 50-річного сина супроводили під час виїзду з небезпечної території. Чоловік мав травму голови, однак залишався при свідомості та міг рухатися самостійно.

За даними військових, родина прожила поблизу лінії фронту майже два роки. Командир батальйону з позивним «Атлет» зазначив, що для підрозділу це стала перша евакуація цивільних із використанням наземного роботизованого комплексу. Раніше для подібних завдань застосовували автомобільний транспорт.

Поділіться новиною

Новини партнерів