Малина буде з куряче яйце: що посадити поряд з кущами, щоб примножити врожай

Малина буде з куряче яйце: що посадити поряд з кущами, щоб примножити врожай

Розповімо, що категорично не можна саджати поряд з малиною.

Малина – ягода, на врожай якої чекають діти і дорослі. Вона має визнані лікувальні властивості, а також багата на вітаміни. Щоб отримати всі ці принади влітку потрібно вже зараз розпочати готувати кущі до врожаю і знати з чим поряд саджати малину не можна. Цим ви зможете вберегти рослини від хвороб, а також примножити кількість ягід.

Що не любить малина?

Якщо на вашому городі є малина, то вам потрібно знати, з чим саджати поряд малину не можна. Це допоможе зберегти врожай. Ми пропонуємо дізнати, чого не повинно бути в процесі вирощування ягід:

  1. Сухий ґрунт – кущі погано переносять суху землю, тому потрібно забезпечити регулярний полив рослин в період посухи. Дізнатись, що малині не вистачає вологи можна за листям. Воно буде жовтіти і засихати. Для вирощування ягід потрібно обирати місця з вологою землею або в безпосередній близькості до джерела води, з якого можна поливати рослини.
  2. Протяги і тінь – це ще два фактори, яких не повинно бути. Кущі потрібно розмістити так, щоб їх захищали інші рослини від вітру. Це може бути інші кущі або паркан. Також негативно впливає тінь, тому кущі малини не варто саджати під деревами або з північною сторони будівель.
  3. Густа посадка кущів – тіснота це ще один фактор, який негативно впливає на врожай ягід. Кущі повинні розташовуватись на відстані 30 см один від одного. Також потрібно раз на рік прибирати старі і сухі паростки, опале листя. Крім того, не варто засаджувати міжряддя виноградом, петрушкою, редисом, суницею, полуницею і іншими ягодами. Всі ці рослини впливають на смак ягід, заважають розвиватись і рости один одному.

Що можна саджати поряд з малиною?

Малина сусідство з деякими рослинами переносить дуже добре. Вони допомагають позбавитись шкідників і хвороб:

  1. Відлякують комах – календула, майоран, базилік, часник, пижма та інші пряні трави, а також квіткові культури, що мають специфічний аромат.
  2. Яблуня – найкращій сусід малини. Яблуня захищає кущі від сірої гнилі. У свою чергу малина запобігає розвитку парші на дереві.
  3. Запилити рослини і примножити врожай допоможе кріп. Його можна посадити між рядами кущів і залучити до рослин максимум комах-запилювачів.

Таким чином, знаючи, що посадити малині в ноги можна суттєво збільшити врожай. Деякі рослини вже зараз можна сміливо висаджувати між рядами.

Поділіться новиною

Новини партнерів