Коли закінчиться навчальний рік 2023 року в Україні: Кабмін скоротив тривалість навчального року

Коли закінчиться навчальний рік 2023 року в Україні: Кабмін скоротив тривалість навчального року

У зв’язку з військовим становищем уряд прийняв рішення скоротити тривалість навчального року до 155 днів в Україні. Згідно з ухвалою Кабінету Міністрів, українські школярі повинні піти на літні канікули не пізніше 30 червня.

Раніше навчальний рік у країні тривав з 1 вересня по 30 липня відповідно до Закону України «Про повну середню освіту». Однак через ситуацію, що склалася в країні, уряд вирішив внести зміни в навчальний рік. Таким чином, тривалість навчального року було знижено до 155 днів.

Стандартний навчальний рік становить 175 навчальних днів, але конкретні терміни закінчення навчального року та початку літніх канікул визначаються школами самостійно. Найчастіше навчальний рік для школярів закінчується наприкінці травня, а для випускників 11 класу – у середині червня.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий наголосив на важливості збереження всіх ключових навчальних дисциплін, як природничих, так і гуманітарних, у шкільній програмі. Однак він також висловив можливість скорочення кількості предметів, що вивчаються, що допоможе оптимізувати освітні програми.

Сергій Горбачов, освітній омбудсмен підтримав ідею скорочення кількості предметів у шкільній програмі. Він зазначив, що перевантаженість учнів великою кількістю предметів не сприяє ефективній освіті та не допомагає їм набувати практичних знань та компетенцій, необхідних у реальному житті.

Поділіться новиною

Новини партнерів