Чи варто пити молоко на ніч перед сном

Чи варто пити молоко на ніч перед сном

Якщо у вас колись були проблеми із засипанням ночами, ваш розум автоматично перенесе вас у дитячі спогади, коли ваша мама підігріла для вас склянку молока, якщо ви не могли заснути.

Пити молоко на ніч

Склянка молока перед сном була поширеною традицією, що передається з покоління в покоління у багатьох культурах. Все більше людей відчувають проблеми зі сном ночами, оскільки стрес і погіршення психічного здоров’я насамперед впливають на нашу здатність спати. Отже, багато людей шукають домашні засоби та прості рішення для вирішення цієї проблеми, що призводить більшість людей до питання, чи корисно пити молоко на ніч?

Переваги вживання молока на ніч

Плюси та мінуси осторонь, випити склянку теплого молока ввечері перед сном так приємно та затишно, майже по-домашньому. У той час як різні дослідження показують, що якість молока, що викликає сон, в основному психологічна, є наукові дані, що свідчать про те, що за цими затишними, домашніми відчуттями стоїть справжня наука.

1) Молоко дійсно може допомогти вам заснути

За даними Національного фонду сну, молоко містить триптофан, який відіграє життєво важливу роль у зниженні занепокоєння, виробляючи серотонін, який занурює вас у сон.

Склянка молока також допоможе вам виробляти мелатонін, підвищуючи рівень серотоніну.

2) Молоко – відмінне джерело білка

Ви коли-небудь їли повноцінну вечерю, але при цьому хотіли перекусити опівночі? Опівнічні закуски часто призводять до нездорового переїдання і навіть до проблем із травленням на наступний день, і цього можна уникнути за допомогою простої склянки молока, багатого на білок. Ви уникаєте нездорової закуски, але також допомагаєте організму споживати корисні калорії, оскільки молоко містить необхідні поживні речовини.

3) Молоко робить ваші кістки міцними

Молоко містить важливу поживну речовину, яка сприяє хорошому здоров’ю кісток, кальцій. Це важлива поживна речовина, яка допомагає зміцнити зуби, кістки, гарний рух м’язів та покращує нервові сигнали. Деякі медичні експерти навіть рекомендують молоко для запобігання остеопорозу та переломам кісток. Це, у поєднанні з вітаміном D у молоці, ще корисніше для кісток. Це також пов’язано зі споживанням молока, яке допомагає вам захиститися від раку.

Недоліки вживання молока на ніч

1) Проблема з лактозою

Якщо у вас непереносимість лактози, то вживання молока прямо перед сном викличе у вас що завгодно, але не тепле, пухнасте відчуття. У всякому разі, почуття, яке ви отримаєте, зруйнує ваші наступні кілька днів через діарею, нудоту, судом і т. д. Тому, якщо у вас непереносимість лактози, будь ласка, тримайтеся подалі від молока.

2) Це може призвести до збільшення ваги

Хоча молоко може позбавити вас від півночі тяги до їжі, воно не зовсім сприяє схуднення. У ньому відносно багато калорій і його важко спалювати, тому що ваш метаболізм уповільнюється вночі. Він додає до вашого раціону 149 калорій і його дуже важко спалити, якщо вживати його на ніч, прямо перед сном.

3) Впливає на функцію печінки

Наша печінка проводить детоксикацію вночі, яка очищає ваше тіло від токсинів, і вживання молока в цей час може стати на заваді цьому процесу, тому ви можете переглянути цей варіант.

Пити чи не пити молоко на ніч?

Безперечно, є список переваг і недоліків вживання молока на ніч, і вирішувати, чи слід вам чи ні, повністю залежить від вас. Якщо у вас проблеми із засипанням ночами, молоко — здоровіша альтернатива пігулкам. Проте, людина з непереносимістю лактози має триматися подалі від молока. Оскільки він впливає на функцію печінки, було б розумніше вживати його не надто пізно вночі і не дуже регулярно, щоб уникнути будь-яких довгострокових наслідків.

Поділіться новиною

Новини партнерів