Чому кішки ненавидять воду?

Чому кішки ненавидять воду?

Загальновідомо, що кішки — охайні істоти, і очікується, що вони стрибнуть у ванну, щоб помитися.

Але реальність така, що більшості власників домашніх тварин доводиться важко заводити своїх кішок у воду або правильно їх купати.

Тим не менш, їх часто можна побачити граючими з краплями води і опускаючими лапи в миски з водою, але завжди тікають, коли приходить час купатися. Чому вони це роблять? Чому кішки ненавидять воду?

У цій статті ми відправимо вас у подорож, щоб зрозуміти, чому ваш котячий друг завжди тікає та чинить опір купанню.

Причини, через які кішки ненавидять воду

Їхнє походження

Історія кішок показує, що від природи вони були водолюбними істотами. Більший відсоток одомашнених кішок є нащадками Felis silvestris lybica. Felis silvestris був маленькою дикою кішкою, яка жила у пустельному середовищі Близького Сходу.

Поки він існував, водні ресурси були обмежені. Він не був схильний грати або проводити час у воді і вважав за краще облизувати своє хутро, щоб очистити та відрегулювати температуру свого тіла. Часто Felis silvestris вважав за краще тримати лапи та вовну сухими, приймаючи сонячні ванни.

Якби ви помітили, ви знали б, що ваш котячий друг іноді воліє розтягнутися на сонячних місцях, поки дрімає.

Вода змушує їх почуватися важкими

Кішки за своєю природою дуже активні істоти, які люблять бігати, стрибати та багато грати. Але намокання обтяжує їх і змушує почуватися важкими. Це схоже на тягар, що обмежує їхній рух.

Ви можете уявити, через що проходять кішки. Це синонім носіння мокрої ковдри на плечах, поки вона не висохне. Тяжкий мокрий рушник — це їхнє хутро, і вони не мають іншого вибору, крім як нести його, поки він не висохне.

Ваш котячий друг намагається уникнути ваги, пов’язаної з мокрою вовною. Інша річ, що собаки легко струшують воду зі своєї шкіри, в той час, як кішки роблять це не так ефективно.

Батьки кішок могли ловити рибу, не занурюючись у воду. Вони вважають за краще ловити рибу з берегів річок. Таку поведінку можна спостерігати у вашого друга-кішки, який любить витягувати вас із води своєю рибкою.

Отже, на цьому історичному тлі стає ясно, що річки, океани або водоймища взагалі не були перешкодою, з якою стикалися предки кішок. Таким чином, їм не потрібно було еволюціонувати, щоб вижити та розвинути водолюбні риси.

Невідоме

Кішки, як правило, не люблять те, з чим не знайомі, і не виявляють особливої ​​цікавості. Тому вони вирішують уникати речей, яких не звикли.

Сучасні або домашні кішки не звикли до водойм більшого розміру, ніж у мисці з водою. Таким чином, басейн або ванна і спроба завантажити їх можуть викликати у котячого друга реакцію втечі.

Унікальний котячий запах

Кішки мають гострий нюх. Вони відносяться до навколишнього середовища та розуміють його через ніс. Дослідження показало, що носи кішок чутливіші, ніж у людей і навіть у собак.

Кішки також можуть винюхувати наркотики, бомби та захворювання навіть краще, ніж собаки, але їх рідко використовують, тому що, на відміну від собак, їх важко дресирувати.

Кішки використовують свій нюх, щоб аналізувати своє оточення, спілкуватися один з одним та виявляти видобуток та хижаків. Але найголовніше, кішки мають свій унікальний запах, і вони ототожнюють себе з цим запахом.

Кішки стирають свій запах із усього, що їм належить, навіть із вас. Цей запах повинен сказати іншим кішкам, що ви та всі інші речі з його запахом належите йому, і вони повинні триматися подалі.

Крім того, завдяки своєму чутливому носу, кішки можуть виявляти хімічні речовини у водопровідній воді, і оскільки ці хімічні речовини пахнуть зовсім не так, як знайомий або відомий запах, це робить купання для них НІ.

Таким чином, потрапляння у воду або прийняття ванни має високу тенденцію змити цей унікальний запах із його тіла. Хоча він може вилизуватися, щоб знову видати цей запах, ваш котячий друг вважає за краще уникати стресу і триматися подалі від водяних ванн.

Недолік контролю

Кішки люблять контролювати своє оточення та ситуації. Цей принцип пояснює, чому кішки воліють грати з будь-яким краном, що капає, в межах досяжності або навіть грайливо опускають руку в повну ванну. Вони можуть легко контролювати кількість води, яка стосуватиметься їх тіла, і те, де вода стосуватиметься в цій ситуації.

Але занурення у ванну чи басейн, коли вода потрапляє їм у вічі й інші частини тіла одночасно, — це та ситуація, у якій вони хотіли залишатися чи яку вони хотіли потрапити.

Попередній негативний досвід

Побоювання вашої кішки води може викликати попередній негативний досвід промокання. Якщо бризки з водяних пістолетів або оббризкування водою використовувалися як покарання за провини. Ваша кішка автоматично визнає воду продовженням покарання і захоче триматися подалі.

Краще дресирувати кішку, винагороджуючи її за хорошу поведінку ласощами, ніж карати кішку за провини. Використання першого будує здорові відносини між вами та вашим котячим другом.

Крім того, якщо перші кілька разів, коли ви намагалися викупати свою кішку, у вас нічого не вийшло або це було для неї стресом, швидше за все, ваша кішка спробує втекти побачивши ванну.

Так що, якщо перше купання пройшло невдало, спробуйте заспокоїти своїх кішок ласощами та навчитеся правильно купатися, якщо вам це потрібно.

Мокра кішка

Чи існують породи котів, які люблять воду?

Отже, оскільки історія кішок говорить про те, що вони не люблять воду від природи, чи це означає, що всі породи кішок ненавидять воду? Відповідь це питання просто Ні.

Є кілька повідомлень про деякі породи кішок, які схильні шукати воду і хотіли б охоче потрапити до неї, якщо це потрібно. Вони включали:

  • Бенгальська;
  • Мейн-куни;
  • Турецький Ван;
  • Саванна.

Ці породи кішок відомі своїм природним авантюрним характером. Деякі з них мають унікальну текстуру хутра, яка водостійкіша, ніж у звичайних кішок.

Тим не менш, важливіше враховувати характер вашої кішки, а не породу, коли справа доходить до занурення її у воду.

Чи можна привчити кішку полюбити воду?

Не всі кішки ненавидять воду, але всі кішки вміють плавати, здебільшого через інстинкт виживання. Але чи зможете ви привчити свого котячого друга любити воду?

Ну, стільки, скільки ви фантазуєте про те, щоб взяти свою кішку на плавання або викупати її у гарній ванні. Якщо ваш котячий друг не виявляє інтересу до ігор у воді, а не з водою, краще не змушувати його та дозволяти йому зберігати незацікавленість у зануренні у воду.

Є багато інших речей, яким ви можете навчити свого котячого друга, і які сподобаються вам та вашій кішці. Спроба подолати страх перед водою може вважатися неетичною.

Чи можна купати кішку?

Відверто кажучи, мити кішок не потрібно, за винятком випадків, коли вони забруднились у багнюці або на них з’явилася сильна пляма. Щоденне купання – це звичайна рутина людини, і кішки роблять те саме, облизуючи свою вовну. Можна побачити кішок, що облизують свою шерсть кілька разів на день.

Кішки – охайні істоти, і вони очищають своє тіло, злизуючи бруд. Однак це облизування не повністю ефективно, оскільки їх язики не можуть стосуватися кожної частини тіла.

Отже, в тому випадку, якщо ваш котячий друг не ненавидить воду, можна купати його іноді один або два рази. Але якщо ваш котячий друг ненавидить воду, ви можете взяти вологу щітку та спробувати почистити ті частини, які її язик не може очистити.

Однак, якщо ви хочете привчити своїх кішок до купання, краще починати, коли вони ще кошенята. Закінчуйте кожне купання ласощами. Таким чином він починає розглядати своє купання як час, щоб отримати деякі нагороди.

Крім того, якщо ваша кішка доросла, найкраще найняти професійного грумера або відвідати ветеринарну клініку, щоб почистити вашого вихованця.

Висновок

Те, що ваша кішка пручається купанню, означає, що вона ненавидить воду або боїться її. Не рекомендується насильно завантажувати кішку у воду, так як це може стати стресом для вас та вашого котячого друга.

Однак, якщо ваша кішка виявляє позитивний інтерес до води, обережно вводьте її у ванну і завжди прокладайте легкий шлях до відступу, якщо вона втратить інтерес і вирішить вистрибнути з води.

Поділіться новиною

Новини партнерів