10 основних порад щодо догляду за зубами, які допоможуть зберегти ваші ясна

10 основних порад щодо догляду за зубами, які допоможуть зберегти ваші ясна

Ваші ясна здорові? Близько 10 мільйонів українців страждають на ту чи іншу форму захворювання ясен, що становить близько 50 відсотків дорослого населення старше 30 років. Захворювання пародонту вражають тканини ясен, а також кістка навколо зубів.

Без лікування ви можете втратити зуби та підвищити ризик інших хронічних захворювань, таких як хвороби серця та діабет. За допомогою цих основних порад щодо догляду за зубами ви зможете запобігти захворюванням ясен і зберегти здоров’я порожнини рота.

1. Чистіть правильно

Поряд з чищенням зубів двічі на день важливо правильно чистити зуби та видаляти бактерії та наліт. Замість того, щоб рухати зубною щіткою вперед і назад, ви повинні рухати зубною щіткою крихітними круговими рухами.

Обов’язково чистіть близько 2-3 хвилин. Вам також необхідно отримати кожну частину зуба, включаючи верхню, задню, передню та задню частини. Переконайтеся, що ви дісталися до лінії ясен – ось як чистити ясна під час чищення зубів.

Ви не повинні чистити занадто сильно, тому що ви можете пошкодити ясна та зубну емаль. Виберіть пензель із м’якою щетиною та злегка почистіть. Занадто сильне чищення може спричинити ерозію ясен, підвищену чутливість зубів та необоротне пошкодження емалі.

2. Використовуйте зубну пасту з фтором

Дослідження показало, що лише чистки зубів щіткою і зубною ниткою може бути недостатньо для запобігання карієсу, якщо ви не отримуєте фтор. Виберіть зубну пасту із фтором для лікування зубів.

Якщо у вас є міська вода, ви можете дізнатися, чи обробляється вода у вашому районі фтором. Зворотний осмос може видалити фтор, і якщо у вас є колодязь, ви можете перевірити, чи немає фтору в ньому. Більшість бутильованої води не містить фтору.

3. Прополощіть рот рідиною для полоскання рота

Лікувальна рідина для полоскання рота може допомогти зменшити утворення зубного каменю, запобігти захворюванню ясен, видалити зубний наліт та усунути частинки їжі. Рідина для полоскання рота не замінює чищення зубів щіткою та зубною ниткою, але може допомогти зберегти здоров’я порожнини рота.

Переконайтеся, що полоскання ви полоскаєте не менше 30-60 секунд. Ви можете використовувати рідину для полоскання рота до або після зубної нитки і щітки. Ви можете почекати після чищення, щоб використовувати рідину для полоскання рота, щоб вимити фторид із зубної пасти.

Знайдіть торгову марку з печаткою ADA, щоб переконатися, що продукт є безпечним та ефективним.

4. Нитка кожен день

Флосс видаляє бактерії та наліт із міжзубних проміжків. Це область, яку зубна щітка не може дістати. Зубна нитка також допомагає запобігти неприємному запаху з рота, позбавляючись їжі, що застрягла між зубами.

Акуратно притисніть нитку до лінії ясен, не клацайте. Потім обхопіть свій зуб, щоб переконатися, що ви отримуєте всі боки зуба. Рухайте ниткою вгору та вниз, щоб видалити наліт.

5. Полоскайте рот після кожного їди

Полощіть рот водою після кожного їди. Навіть якщо у вас немає рідини для полоскання рота, полоскання рота видалить частину їжі, щоб запобігти нальоту та зубному камінь.

6. Кинути курити

Куріння шкодить імунній системі вашого організму. Це може ускладнити загоєння тканин, включаючи ясна. Якщо вам належить стоматологічна процедура, куріння може значно продовжити процес загоєння.

Куріння також робить ваші зуби жовтими. Це може викликати у вас неприємний запах із рота.

7. Харчуйте з розумом

Переконайтеся, що ви обмежуєте споживання цукру, тому що споживання цукру може спричинити карієс. Перевірте наявність доданого цукру у оброблених харчових продуктах.

Вам також слід обмежити крохмалисті продукти, такі як чіпси, хліб, макарони та крекери, тому що ці продукти можуть призвести до карієсу. Тривале перебування їжі в роті може спричинити карієс, тому що бактерії харчуються цими простими цукром.

Ви повинні їсти багато багатих клітковиною овочів та фруктів. Молочні продукти також хороші, тому що вони містять кальцій просто перевірте наявність доданого цукру.

Тверді льодяники особливо шкідливі для зубів, бо довго залишаються у роті. Сухофрукти містять багато цукру і мають тенденцію прилипати до зубів, тому замість них слід вибирати свіжі фрукти.

Якщо вам подобається жувальна гумка, оберіть варіант без цукру. Жувальна гумка з цукром прилипне до зубів, і бактерії в роті харчуватимуться цими простими цукрами.

8. Пийте воду

Обмежте солодкі напої, такі як сік та газовані напої. Спробуйте пити воду протягом дня. Пийте підсолоджені цукром напої під час їжі та у менших кількостях.

Як і цукерки, ці цукри можуть викликати карієс і карієс.

9. Змініть зубну щітку

Зубну щітку слід міняти кожні 3-4 місяці. Щетинки ламаються, і вони можуть ефективно видаляти наліт. Зубні щітки не вічні і з часом на зубних щітках можуть з’явитися бактерії, якщо їх не чистити.

10. Регулярно відвідуйте стоматолога

Один із найкращих способів зберегти здоров’я порожнини рота – регулярно відвідувати стоматолога для огляду та чищення. Гігієніст очистить і видалить затверділий наліт та зубний камінь, які неможливо видалити за допомогою зубної щітки та нитки.

Ваш стоматолог також перевірить наявність ознак захворювання ясен, карієсу, раку ротової порожнини та інших проблем із порожниною рота. Ваш стоматолог може допомогти запобігти перетворенню невеликої проблеми на велику проблему при лікуванні.

Ви повинні відвідувати стоматолога кожні 6 місяців, щоб підтримувати здоров’я ротової порожнини. Якщо ви помітили зміни в роті, вам слід негайно звернутися до стоматолога.

Ознаки захворювання ясен

Якщо у вас є якісь із цих ознак, у вас може бути початок захворювання ясен:

  • Червоні, опухлі ясна
  • Хитаються зуби
  • Кровоточиві ясна
  • Гній між яснами та зубами
  • Хронічний неприємний запах із рота
  • Відступаючі ясна, через які зуби здаються більше

Обов’язково негайно зверніться до стоматолога, якщо у вас є якісь із цих ознак. Ви ж не хочете, щоб якийсь із цих симптомів погіршився.

Заключні думки про базову стоматологічну допомогу

Важливо дбати про свої зуби. Чистіть зуби не рідше двох разів на день, а також правильно. Використовуйте зубну нитку щодня, щоб видаляти залишки їжі з міжзубних проміжків.

Вам потрібно відвідувати стоматолога кожні 6 місяців, щоб не допустити виникнення будь-яких проблем з ротовою порожниною і пройти належне чищення, щоб видалити затверділий зубний наліт і зубний камінь. Слідкуйте за продуктами, які ви їсте, і намагайтеся чистити їх щіткою або полоскати після кожного прийому їжі, щоб запобігти накопиченню бактерій.

Ось кілька основних порад щодо догляду за зубами, які ви можете виконувати, щоб зберегти зуби здоровими в школі.

Поділіться новиною

Новини партнерів