Які є перепони для отримання пенсії в Україні

Які є перепони для отримання пенсії в Україні

Всі розуміють, що людям похилого віку у час війни найскладніше. В багатьох вже немає фізичних сил для подолання негараздів, та й психологічних. Тому керівництво країни робить все, щоб самі незахищені люди нашого суспільства вчасно отримували пенсії в Україні. І якого б вона розміру не була, для пенсіонерів – це хоч якийсь показник стабільності.

Але не можна забувати, що в країні йде війна. Тому затримки можливі. Перешкодою до того, щоб отримувати пенсійні виплати вчасно можуть бути такі фактори:

  • активні бойові дії, і листоноша просто не в змозі дістатися абонентів;
  • тимчасово окупована територія, де не має змоги в принципі дістатися до громадян України;
  • затримка грошових надходжень на міста, з-за перебоїв зі світлом у банківських установах тощо.

Проте, як тільки подібні питання вирішуються, в першу чергу направляються до регіону саме пенсії. Це всі бачать, коли стається звільнення на чергової території. Саме Укрпошта виїжджає до сіл та містечок, щоб розвезти гроші пенсіонерам.

Звичайно ж, коли є договір з якимось банком на отримання пенсії, все проходить швидше. Підключення банкоматів до загальної системи подекуди відбувається раніше, ніж доїжджає поштова машина з грошима.

Як отримати пенсію українцям в Україні та за кордоном

Держава робить все, щоб забезпечити та підтримати своїх громадян, де б вони не знаходилися. Тому стикаючись з черговими питаннями, Рада намагається швидко їх вирішити. Приймає поправки до законів та робить пенсійні виплати доступними, де б не знаходилися пенсіонери.

  1. Якщо людина проживає за своєю постійною пропискою, з отриманням пенсій нічого не змінилося. Потрібно дочекатися, поки прийде з грошима листоноша. Або самостійно сходити на пошту. Це при умові, що пенсіонер не має банківської картки, на яку переводиться пенсія.
  2. Якщо людина виїхала до іншого міста в межах України, та отримала статус тимчасово переміщеної особи, то потрібно звернутися до Пенсійного фонду. Знайти його відділення можна у кожному місті. Там складається заява, що тепер гроші потрібно переказувати за новою адресою. Також це все можна зробити за телефонами.
  3. Якщо пенсіонери виїхали за кордон, то потрібно скласти угоду з банком. Це допоможе отримувати гроші на рахунок та користуватися ними.

Треба пам’ятати, що навіть без переоформлення пенсійних виплат на отримання в новому місті проживання, гроші нікуди не подінуться. Вони зберігаються за пенсіонером. І як тільки людина повернеться додому, зможе отримати всю суму.

Поділіться новиною

Новини партнерів