Як зберегти тепло в приміщенні і не витратити купу грошей?

Як зберегти тепло в приміщенні і не витратити купу грошей?

Прийдешня зима буде важкою через можливі обстріли ворога. Більшість мерів міст і голів обласних адміністрацій роблять все, щоб забезпечити школи, садочки і лікарні автономними джерелами електрики і тепла. Пересічним громадянам теж слід подумати про це і знати, як зробити в помешканні ще тепліше.

Є опалення і електрика

Якщо є ці блага цивілізації, то вже половина справи зроблена, але і інша половина – як зберегти дорогоцінне тепло. Для цього необхідно виконати наступні важливі кроки:

  1. Прибрати з радіаторів опалення все зайве (екрани, покривала і таке інше). Це все не дає теплу вільно розподілятись по кімнаті.
  2. Килими. В більшості сучасних осель з ними розпрощались, а господині вважають, що це пережиток минулого. Однак саме килим дозволяє ізолювати холодну підлогу від теплого приміщення і зберегти тепло.
  3. Вікна і шпарини в них. Щоб залишити тепло в кімнаті потрібно ліквідувати всі щілини, через які проходить холодне повітря з вулиці. Ізолювати приміщення можна за допомогою скотчу, поролону і фольги. Перші два матеріали потрібні для заклеювання вікон, а третій – для ізоляції батареї від холодної стіни. Як не дивно, але фольга допоможе залишити до 20% тепла в приміщенні.
  4. Зачинити міжкімнатні двері – так це ще один спосіб зберегти тепло. З зачиненими дверима не буде протягів, а це означає, що тепле повітря залишиться в будинку. Теж саме стосується і вхідних дверей. Всі шпарини треба утеплити. Найкращім варіантом буде подвійні двері і наявність тамбуру.

Ці та інші способи дозволять залишити тепле повітря в житлових приміщеннях, як приватного будинку, так і квартири.

Як досягнути автономії?

В умовах, що склалися питання про автономність не полишає більшість українців. Енергія може поступати в будинок не тільки з загальних мереж, але і від відновлювальних джерел. Це означає, що можна обміркувати встановлення сонячних панелей чи вітряних електростанцій на подвір’ї приватного будинку. Ці рішення дорого вартісні, але дозволяють не залежати від мереж.

В квартирі це питання вирішити важче, але можливо. В першу чергу потрібно подумати, як отримати бажану енергію. Одним з рішень є генератор. Його можна встановити на балконі. За допомогою генератора в помешканні буде електрика і тепло, можливість приготувати їжу на електроплитці.

При умові, що електроенергія є, обігріти житло можна за допомогою обігрівачів, системи «тепла підлога», камінів. Завдяки цим приладам і грамотній ізоляції підлоги, стін тепло збережеться на довгий час.

Поділіться новиною

Новини партнерів