Як виявити і вберегтися від дрона-камікадзе Shahed-136?

Як виявити і вберегтися від дрона-камікадзе Shahed-136?

Особливістю дронів-камікадзе, які росія запускає по території України є їх гучний двигун. Під час польоту їх добре чутно в повітрі, а звук нагадує звук працюючої мотокоси, бензопили або мопеда. Саме тому їх вже охрестили «мопедами».

Про це повідомляють місцеві Телеграм-канали, пишуть новини Чугуєва.

Наші захисники вдало збивають ракети і дрони-камікадзе, які летять в бік України, але ППО збиває тільки більшу частину дронів і ракет. Тому українцям слід знати, як розрізнити ці загрози і вберегтися від ураження.

Дрони-камікадзе літають на малій висоті, тому їх важко виявити силам ППО і збити. Вони вражають об’єкти інфраструктури, тому українців просять не наближатися під час повітряної тривоги до таких об’єктів.

Якщо ви чуєте характерний звук, то потрібно знайти укриття у вигляді підземного переходу, бетонних плит, заглиблення в землі. Укриттям можуть слугувати цокольні поверхи, підвальні приміщення, підземні паркинги. В приміщенні слід обрати місце в кутку або в коридорі, де немає вікон. Ховатися потрібно біля входу в приміщення, щоб швидко вискочити на вулицю, якщо дрон влучить в будівлю. Якщо ви на вулиці, то слід лягти на землю і закрити голову руками.

В укритті слід залишатись ще 10 хвилин після атаки. Також не можна залишатись в транспорті під час атаки.

Однак ховатись в арках і переходах між будинками, біля автомобілів, заправних станцій, в підвалах панельних будинків, на сходових майданчиках в будинках небезпечно. Ці конструкції руйнуються в першу чергу і люди можуть загинути.

Поділіться новиною

Новини партнерів