Як шифрувати торренти?

Як шифрувати торренти?

В даний час торренти більш популярні, ніж будь-коли. Здебільшого це пов’язано зі стрімінговими сервісами, але не можна заперечувати, що це дуже зручно.

Але чи це так безпечно?

Не зовсім — ні, якщо ви принаймні не зашифруєте свої торренти.

Навіщо вам потрібно шифрувати ваші торенти?

Зрештою, якщо ви завантажуєте їх із легальних спільнот і використовуєте антивірус, вам не потрібно ні про що турбуватися, вірно?

Ні — наскільки безпечний торент, залежить від того, в якій країні ви живете.

Наприклад, якщо ви знаходитесь у Швейцарії, Іспанії або Польщі, вам нема про що турбуватися.

Але якщо ви перебуваєте у США, все по-іншому. Торрент файлів, захищених авторським правом, фактично незаконний, і ви можете отримати листи з погрозами від вашого інтернет-провайдера, агентств з авторського права та тролів з авторських прав, якщо ви це зробите.

Крім того, все може стати ще гіршим – організації можуть подати на вас до суду на суму до 222 000 доларів, якщо захочуть. Більше того, вам також може загрожувати тюремний термін, якщо вам не пощастить.

І мені з сумом доводиться констатувати, що така сама ситуація і в багатьох інших країнах – Японія, Португалія, Австралія, Італія та Латвія – це лише деякі приклади.

У деяких місцях використання торентів може бути не зовсім незаконним, але ви можете швидко потрапити в неприємності із законом, якщо випадково завантажите «неправильні» типи торентів. Канада є досить добрим прикладом цього.

Це правда, що більшу частину часу ви отримуватимете лише листи з погрозами. Можливо, вам навіть пощастить і нічого страшного не станеться. Але ось у чому проблема: ваш інтернет-провайдер може фактично припинити ваше обслуговування, якщо зловить, що ви завантажуєте торренти.

Чому?

Тому що це може бути проти їхнього ToS. І будьте чесними – скільки з вас насправді повністю прочитали їх?

Як ваш інтернет-провайдер дізнається, що ви завантажуєте торренти?

Ну, є кілька можливостей:

  • Вони активно відстежують ваш трафік на наявність ознак торрента, перевіряючи ваші пакети даних.
  • Тролі з авторського права, агентства захисту авторських прав і юристи скачують ті ж торенти, що і ви, і шукають вашу IP-адресу на вкладках Peers. З його допомогою вони можуть знайти вашого інтернет-провайдера та надіслати йому листи з погрозами або попросити його поділитися вашою контактною інформацією.
  • Ваш інтернет-провайдер міг бачити, що ви надсилаєте запити на підключення до торрент-сайтів. Якщо запити відбуваються часто, вони обов’язково подумають, що ви качаєте торенти.

Як зашифрувати ваші торенти – 2 варіанти

Отже, очевидно, що ви не можете просто завантажувати торенти без будь-якого захисту, якщо ви перебуваєте в «ризикованій» країні.

Отже, що потрібно зробити?

Ну, є два варіанти. Почну з більш зручного та простого:

1. Простий спосіб – використовуйте VPN

VPN – це онлайн-сервіс, який захищає ваш торрент-трафік за допомогою шифрування.

Для простоти, коли ви підключаєтеся до VPN-сервера, він і програму VPN встановлюють зашифрований тунель. Будь-який трафік, що проходить через нього, буде нерозбірливим для будь-кого, хто спробує підглянути.

У кращому випадку вони просто побачать чисту тарабарщину і вирішать, що ви використовуєте веб-сайт HTTPS.

Крім того, ваш інтернет-провайдер не знатиме, що ви підключаєтеся до торрент-сайтів. Вони просто побачать IP-адресу VPN-сервера і нічого більше.

Але зачекайте, це ще не все – VPN також приховують вашу IP-адресу. Таким чином, тролі з авторського права, юристи та набридливі агенції з моніторингу торентів не зможуть знайти вашу справжню IP-адресу в торрент-клієнті.

Найкраще те, що використовувати VPN дуже просто. Просто встановіть та запустіть програму, підключіться до сервера, і все готово!

Звичайно, ви не можете просто використовувати будь-яку VPN. Вам потрібен хороший, надійний, який не розкриє вашу торрент-активність через виток трафіку. Крім того, необхідний Kill Switch, оскільки він відключить ваш онлайн трафік, якщо ви коли-небудь втратите з’єднання з сервером.

2. Важкий шлях – використовуйте вбудоване шифрування

Мало хто знає про це, але більшість торрент-клієнтів насправді дозволяють встановлювати зашифровані з’єднання з іншими вузлами.

Оскільки я використовую qBittorrent, я покажу вам, як це зробити з цим клієнтом, проте процес встановлення дуже схожий на інших клієнтів.

По-перше, вам потрібно відкрити клієнт і перейти до «Інструментів» > «Параметри» > «BitTorrent».

Опинившись там, знайдіть поле “Режим шифрування”. Якщо ви бажаєте віддати пріоритет зашифрованим одноранговим вузлам, виберіть «Переважати шифрування».

Якщо ви хочете примусово зашифрувати з’єднання, виберіть «Вимагати шифрування».

Тим не менш, ось чому використання цього типу шифрування може працювати не так добре, як шифрування VPN:

  • Навіть якщо ви використовуєте шифрування, є служби, які можуть виявити торрент-трафік. Хорошим прикладом є Sandvine – компанія, яка виробляє брандмауери для інтернет-провайдерів, які можуть (імовірно) виявляти та блокувати трафік BitTorrent.
  • Протокол BitTorrent використовує значно слабше шифрування, ніж VPN. Зараз протокол використовує 60-80-бітові ключі, тоді як більшість VPN покладаються на 128- та 256-бітні ключі.
  • Використання вбудованого торрент-шифрування може дійсно знизити швидкість завантаження/вивантаження, оскільки обмежує кількість бенкетів, до яких ви можете підключитися. Зрештою, ви можете підключатися тільки до клієнтів, які також використовують шифрування. Ви можете налаштувати клієнт так, щоб він приймав підключення до незашифрованих однорангових вузлів, але це насамперед суперечить меті шифрування.
  • Не всі торрент-клієнти шифрують вміст ваших пакетів даних лише заголовки. Таким чином ваш інтернет-провайдер все ще може ідентифікувати торрент-трафік.

Висновок

До цього моменту торенти можуть бути нормалізовані в усьому світі, але вони все ще не набули широкого поширення. У багатьох країнах ви можете зіткнутися зі страшними листами, припиненням обслуговування інтернет-провайдера, величезними штрафами і навіть ув’язненням, якщо не будете обережні.

На щастя, ви можете залишатися безпекою, якщо зашифруєте свій трафік. Особисто я рекомендую використовувати VPN, але ви також можете спробувати вбудоване шифрування у торрент-клієнті.

Якщо ви знаєте інші корисні засоби захисту ваших торентів, повідомте нам про це в коментарях.

Поділіться новиною

Новини партнерів