Як подбати про акумулятори в ноутбуці?

Як подбати про акумулятори в ноутбуці?

На час автономної роботи ноутбука впливає безліч факторів. Варто зробити все, щоб він служив нам якомога довше.

Це, в свою чергу, не завжди так просто, як комусь може здатися. Вона вимагає від нас відмови від певних шкідливих звичок, завдяки яким ноутбук без підключення до джерела живлення здатний працювати все коротше і коротше. Спочатку цей час становить навіть кілька годин, через рік воно падає до години-двох, а потім скорочується всього на кілька десятків хвилин.

Звичайно, треба усвідомлювати, що це неминуче. Кожен акумулятор має певний цикл зарядки, після чого він просто втрачає свої властивості. Якщо ви вже зіткнулися з такою проблемою, можете звертатись до zeto.ua/ua. Однак цей момент можна значно відкласти, особливо коли ми дотримуємося якихось простих, але дуже важливих правил.

Як розрядити акумулятор?

Це питання може здатися дивним, але насправді він дуже доречний. Коли ноутбук працює виключно від акумулятора, зазвичай чекаємо до самого кінця, поки знову підключимо його до блоку живлення. Сигнальна лампочка зазвичай включається на 10%, хоча деякі люди прокидаються тільки тоді, коли екран говорить про те, що пристрій буде вимкнено протягом 30 секунд.

Це велика помилка, якщо це робити часто, може призвести до набагато швидшого споживання нашої батареї. У випадку з літій-іонними елементами передбачається, що нижня межа, після якого варто включити зарядку, становить близько 50%. Звичайно, це дуже умовні правила, хоча треба визнати, що вони були підкріплені дослідженнями. Однак, якщо ми не будемо посміхатися постійному підключенню силового кабелю, ми можемо знизити нижню межу до 20%. Це все-таки краще, ніж повна розрядка.

До недавнього часу виробники, а також продавці електронної техніки (особливо ноутбуків і телефонів) радили нам відформатувати акумулятор. Вона полягала в її повному вичерпанні і зарядці до 100%. Ця дія довелося повторити тричі. Однак про таку практику варто забути, адже сучасні літій-іонні акумулятори в таких обробках просто не потребують.

А якщо заряджати, то до якого рівня?

Оскільки ми досконально обговорили процес розрядки нашого акумулятора, варто звернути увагу на його зарядку. Як виявляється, досягнення рівня 100% – не найкраще рішення. У цьому пункті ще раз варто згадати фахівців, які встановили верхню межу в 90%.

Все це робить більш вигідним для акумулятора ноутбука тримати його в межах від 50% до максимум 90%. Багато людей справедливо припускають, що це передбачає необхідність постійно «заряджати» акумулятор. Тож чи не принесе постійне підключення та від’єднання шнура живлення іноді більше шкоди, ніж користі? Виявляється, це не так, і все пояснюється вже згаданими циклами.

Як ми вже згадували, кожна батарея має певну кількість циклів зарядки, які встановлюють умовну межу її ресурсу. Важливо, що один повний цикл пов’язаний з повним розрядом акумулятора і його зарядкою на всі 100%. Тому більш короткі відстані зарядки, пов’язані з цими значеннями, здаються більш вигідними. Звичайно, ми не завжди зможемо контролювати рівень заряду батареї нашого ноутбука. Однак завжди варто пам’ятати про це питання.

Безперервна зарядка

Безперервна зарядка ноутбука

Можна сміливо сказати в цьому пункті, що найкращим і зручним виходом із ситуації буде тримати ноутбук весь час підключеним до електроживлення. Нам не потрібно турбуватися про цикли, і ми перевищуємо верхню межу всього на 10%.

Однак це неправильне мислення. Чому? Щоб прояснити це, слід звернути увагу на те, як поводиться акумулятор. Коли він підключений постійно, він переходить в спеціальний режим (часто званий «батарея»), який, всупереч зовнішнім виглядам, не характеризується тим, що рівень заряду батареї підтримується на 100% незмінним постійно.

У таких випадках вона теж розряджається, але на дуже короткий час. Коли рівень падає приблизно до 95-96%, акумулятор відразу повністю заряджається. І так далі і далі. Отже, ми маємо справу з міні-циклами, кількість яких, однак, величезна, що, очевидно, впливає на скорочення терміну служби акумулятора.

Є один метод, який звільнить нас від частого відключення та підключення зарядки. Батарейки можна виймати і використовувати тільки від електромережі. Недоліком такого рішення є, звичайно ж, ризик відключення електроенергії, через яке наш ноутбук буде негайно вимкнений і будь-який незбережений прогрес втрачено. Також слід пам’ятати, що не всі ноутбуки мають знімний акумулятор. У багатьох моделях ми маємо справу з інтегрованими комірками, тобто прихованими в корпусі.

Акумуляторна батарея ноутбука

Акумуляторна батарея ноутбука

Якщо ми вирішили відключити акумулятор, ми повинні пам’ятати про його належне зберігання. Помилки, допущені в цій діяльності, також можуть вплинути на тривалість її життя.

Батареї слід тримати в сухому і відносно прохолодному місці (при кімнатній температурі) – підвіконня, на який потрапляють сонячні промені, холодильник або навколо сильна техніка не підійдуть. Акумулятор також не повинен бути повністю розряджений, так як це вкрай негативно позначиться на терміні його служби. Пам’ятайте, що навіть відключені акумулятори втрачають енергію – перш ніж виймати їх, варто зарядити їх приблизно на 75-80%.

Робоча температура ноутбука

Наостанок варто присвятити кілька слів про те, в яких умовах ми використовуємо наш пристрій. Як виявляється, вони мають величезний вплив на стан акумулятора.

Ноутбук не повинен перегріватися, особливо тривалий час. Занадто високі температури погано позначаються на роботі конкретних компонентів, причому не тільки акумулятора, але і жорсткого диска і блоку живлення. Так що якщо наше обладнання не відповідає вимогам, поставленим даною грою, не намагайтеся змусити його запустити і «пограти» в нього кілька годин. Можливо, ми любителі перегляду слайдів, однак, наше хобі не дуже добре позначиться на акумуляторі. Звичайно, ми також можемо використовувати охолоджуючі підставки, але вони не завжди роблять свою справу.

Що не менш важливо, ні в якому разі не перекривайте повітророзетки, розташовані на корпусі ноутбука. Це призводить до великого підвищення температури всередині. Ми можемо навіть несвідомо блокувати розетки – наприклад, поклавши ноутбук на скатертину, серветки або навіть ліжко. Варто пошукати безкоштовне програмне забезпечення, яке стежить за температурою батареї і всіма найважливішими компонентами в Мережі. Таким способом ми дізнаємося, в яких умовах вони працюють.

Правильне використання акумулятора ноутбука – більш складна тема, ніж може здатися. Варто дотримуватися перерахованих вище рекомендацій, адже вони значно продовжать життя клітин. Тим більше що вони не вимагають від нас особливих зусиль або приділяють багато часу.

Поділіться новиною

Новини партнерів