В Україні з 11 липня заборонено вживати електронні сигарети, IQOS та glo у громадських місцях

В Україні з 11 липня заборонено вживати електронні сигарети, IQOS та glo у громадських місцях

Тепер електронні сигарети, IQOS та glo, кальяни теж заборонено вживати у громадських місцях. Роз’яснення щодо цього дають фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Про це повідомляє районна адміністрація, передає Chuguiv.

Зміни містяться у Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», який парламент ухвалив ще 16 грудня минулого року.

Основні нововведення закону такі:
  • заборона куріння пристроїв для нагрівання у всіх місцях;
  • запровадження медичних попереджень на пачках електронних сигарет та рідин до них, на цигарках медичне попередження збільшиться до 65% від розміру упаковки;
  • заборона продажу цигарок зі смаками та ароматами;
  • заборона реклами та стимулювання продажів тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них, пристроїв для нагрівання тютюну.
Тепер у громадських місцях заборонено вживання:
  • пристроїв для тютюнових виробів без їх згоряння;
  • трав’яних виробів для куріння;
  • тютюнових виробів;
    – кальянів;
  • електронних сигарет.

Місцями громадського користування є: заклади ресторанного господарства, медустанови, спортивні, фізкультурно-оздоровчі споруди, навчальні заклади та об’єкти культурного призначення, готелі та гуртожитки, приміщення підприємств, установ та організацій, офісні та державні споруди, зупинки громадського транспорту, вокзали, станції та приміщення аеропортів, дитячі майданчики, місця загального використання житлових будинків, ліфти, підземні переходи тощо.

Крім того, закон запроваджує заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років.

За порушення заборони для громадянина передбачено штраф 51-170 грн, у разі повторного за рік порушення – 170-340 грн.

Для ресторанного бізнесу передбачено штраф у розмірі 3 тисячі грн за перше порушення, 15 тисяч – за повторне порушення протягом року.

Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних цигарок та рідин у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення протягом року – 10,2 тисяч грн.

Наочно інформація про нові обмеження представлена в інфографіці Центру громадського здоров’я та ГО «Життя».

Нагадуємо, що довідки про режим роботи та консультації фахівців Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна отримати за телефоном (05746) 40-127 .

В Україні з 11 липня заборонено вживати електронні сигарети, IQOS та glo у громадських місцях

Поділіться новиною

Новини партнерів