ТОП поради Як усунути неприємний запах у салоні автомобіля

ТОП поради Як усунути неприємний запах у салоні автомобіля

Якість поїздки залежить не тільки від настрою водія та технічних характеристик транспортного засобу, але й від запаху в салоні. Будь-яка людина, знаходячись тривалий час в приміщенні з неприємним запахом, відчуває дратівливість, дискомфорт. В неї не має бажання надалі там знаходиться. Мати свіжий салон – особливо важливо, оскільки це не тільки комфорт, а й безпека руху.

Неприємний запах в авто: причини виникнення

Частіше всього джерелом неприємного запаху в салоні є:

 • Паління водія чи пасажирів.
 • Перебування в авто домашніх тварин.
 • Неякісне прибирання чи підвищений рівень вологості в салоні.
 • Запахи, які проникають в середину ззовні.
 • Погане функціонування вентиляційної системи, відсутність провітрювання.
 • Часте вживання напоїв чи їжі в салоні.
 • Протікання хімічних засобів (наприклад, тосолу).

Такі прояви впливають не лише на безпеку руху, але й на загальний стан здоров’я водія та тих, хто знаходиться в транспортному засобі. Так, тривале вдихання тютюну, масел, гару спровокує головні болі або й нудоту. Надмірна вологість викликає не тільки неприємний запах, але й появу грибка, який може стати причиною астми.

Як уникнути неприємного запаху: дієві та безпечні методи

Важливо обрати ефективний метод видалення запаху. Краще всього для цього скористатися такими способами.

 • Аерозольний спосіб. Передбачає використання освіжувачів, ароматизаторів, спреїв. В деяких випадках такий спосіб матиме тимчасовий ефект (наприклад, якщо не прибрати проблему підвищеної вологості), але це ідеальний метод для тих, в кого на даний момент не має часу викорінити основну проблему. Так, ароматизатори дозволять швидко прибрати неприємний запах та наповнити салон приємними ароматами. Великий вибір засобів в магазині https://shopforcars.in.ua/ua/aromatizatory-v-avto/ дозволяє підібрати оптимальний аромат на будь-який смак.
 • Генеральне прибирання салону. Це один з найефективніших методів. В залежності від рівня проблеми зробити це можна самостійно або ж звернутися до сервісів, які цим займаються професійно, використовують спеціальні засоби. Головне – навести чистоту, виявити та прибрати основну причину неприємного запаху. Обираючи такий спосіб, проводиться прибирання не тільки салону, але й багажного відділення, проводиться ретельне чищення підлоги, сидінь, всіх отворів. Панелі із пластику краще протерти спеціальними розчинами, які прибирають неприємний запах.
 • Послуги хімчистки. Якщо є фінансова можливість та необхідність, варто скористатися такою послугою, оскільки крім видалення неприємного запаху результатом буде й усунення забруднень в важко доступних місцях. Можуть запропонувати й відновлення поверхні покриття чи оббивки. Після використання спеціальної автохімії повітря в салоні авто стане чистим, а перебування в транспортному засобу – приємним та комфортним.
 • Використання поглиначів запаху. Такі засоби виробники частіше всього пропонують в вигляді порошку чи гелю. Краще розмістити їх в салоні в важкодоступному місці. Змінити засіб потрібно через 2-3 місяці. Врахувати, що такі засоби тільки поглинають неприємні аромати, але не повністю їх прибирають. Обираючи такий варіант очищення повітря в салоні, краще звернути увагу на екологічні варіанти. Води дорожчі, але й безпечніші для здоров’я – не провокують алергічної реакції.
 • Якщо авто вже старе, то часто причиною неприємного запаху може бути старий пластик чи оббивка салону, яка вже ввібрала в себе десятки запахів. В таких випадках варто спробувати реставрувати пластикову панель та замінити оббивку. З допомогою такого способу можна і салон одночасно оновить, і прибрати причину неприємного запаху.
 • Використання народних засобів. В якості абсорбенту, який швидко та якісно поглине неприємні запахи можна використовувати: кавові зерна, харчову соду, силікагель. Якщо запах надто неприємний та не зникає після використання ароматизаторів, може застосовуватись оцет (протирання поверхні рідиною або ж залишають в невеликій ємності рідину в якості нейтралізатора).
 • Методика сухого туману. Для цього в спеціальному розпилювачі проводиться підігрівання спеціальної речовини та розпилення туману (пару) по салону. Такий туман (за бажанням клієнта) може мати аромат (частіше всього, цитрусових, прянощів, кави чи кориці). Зазвичай, розпилювати туман потрібно в кілька етапів, а одна процедура триває в середньому 60-70 секунд. Технологія дозволяє не тільки прибрати неприємний запах, але й вбити грибок та інші шкідливі мікроорганізми.

Частіше всього для усунення неприємного запаху в салоні обирають ароматизатори. Вони можуть бути різного виду та форми. Сучасні виробники пропонують такі засоби в вигляді гелю чи спреїв, гранул. Вони можуть бути поміщені на панель чи під сидіння. Популярні вироби-дифузори та підвісні варіанти.

Для очищення повітря популярними зараз стають й набори ароматизаторів, яких вистачає надовго. Обираючи їх, враховувати, щоб аромат може впливати на поведінку, настрій водія та пасажирів та знижувати або, навпаки, підвищувати його реакцію на різні ситуації. Так, не кращим варіантом будуть запахи ромашки, лаванди, жасмину. Вони можуть здаватися дуже різкими та притуплювати реакцію та увагу водія. Стимулювати водія до перевищення швидкості може і запах їжі (наприклад, свіжої випічки).

Запах польових квітів чи трави дуже приємний, але він часто має ефект релаксу, знижує увагу водія, його реакцію на ситуації. Досвідчені водії запевняють, що знизити рівень дратівливості, підвищити уважність краще всього допоможе запах лимону або кави, кориці. Обираючи аромат, який освіжить повітря в салоні авто, не варто забувати й про чистоту, яка зробить поїздку ще й комфортною.

Багато водіїв проводять в салоні транспортного засобу більшу частину дня. Для багатьох це своєрідний особистий простір, тому важливо його оформити так, щоб він був зручним, приємним в користуванні, а в салоні постійно відчувалась чистота та свіжість. Це дозволить підняти натрій та зробити своє життя продуктивним, організованим.

Поділіться новиною

Новини партнерів