Що було б, якби ви не милися?

Що було б, якби ви не милися?

Не знаю, як ви, а я не можу почати день, не сприйнявши спочатку приємний гарячий душ. Якби я не прийняв ранковий душ, то залишок дня почував би себе неохайно. Але це почуття, ймовірно, дещо екстремальне, тому що один день без умивання навряд чи завдасть мені шкоди. Зрештою люди сотні років тому могли тижнями обходитися без належного миття. Але ми живемо в суспільстві, де, хочемо ми цього чи ні, зовнішній вигляд має велике значення. Останнє, що я хочу відчувати, коли перебуваю в кімнаті з іншими людьми, — це запитувати, чи пахну я.

Хоча у більшості людей, ймовірно, таке саме ставлення до мене, дерматологи кажуть, що ми «надмірно купаємося», і те, що ми сприймаємо як запах тіла, «насправді є скоріше культурним феноменом». Рекламодавці, особливо мила, повинні за багато чого відповісти, коли справа доходить до рутинного щоденного миття, через яке проходить більшість із нас. Занадто часто прийняття душу може висушити і викликати подразнення шкіри, змиваючи корисні бактерії і викликаючи невеликі тріщини на шкірі, які підвищують ризик зараження.

Але хоча технічно ми можемо обходитися без душа щодня, ти не завадиш мені зробити це найближчим часом. Комфорт і відчуття чистоти, які я отримую щоранку, більш ніж коштують витрачені зусилля. Це розслаблююча діяльність, а розслаблююча діяльність — це не те, чого ми, люди, легко відмовляємося.

Але якщо відійти від щоденного душу і подивитися на те, що станеться, якщо, не дай боже, ти проведеш кілька тижнів без миття, то слабкий запах БО, що виходить від твоїх пахв, буде найменшою з твоїх турбот.

Ви б пахли

Це найочевидніший ефект, який на вас чинитиме відмова від миття. Уявіть, що ви вирушаєте на інтенсивне тренування до спортзалу, звідки ви йдете весь у поті. Якщо після цього ви не приймете душ, бактерії на шкірі будуть руйнувати хімічні сполуки, що містяться в поті, і згодом видавати неприємний запах. Чим довше ви залишите його, тим гірше ставатиме цей запах. Що ще гірше, згодом ви перестанете помічати цей запах через стан, званий нюхової втомою. На жаль, всі навколо вас, як і раніше, думатимуть, що ви смердите до небес.

Ви схильні до підвищеного ризику зараження

Подумайте про всі речі, яких ви торкаєтеся щодня. До цієї дверної ручки в громадському туалеті, ймовірно, торкалися сотні людей, і не всі з них спромоглися помити руки після відвідування туалету. Крім того, ті мобільні телефони, які ми всі носимо із собою, сповнені мікробів. Якщо ви не миєте шкіру, яка контактувала з цими речами, наприклад руками, мікроби накопичуватимуться і потраплятимуть у ваш організм через порізи або подряпини, роблячи вас сприйнятливішими до розвитку інфекцій, таких як застуда. або, що ще гірше, щось ще небезпечніше, наприклад, коронавірус.

У вас розвинуться проблеми зі шкірою та свербіння

Якщо ви ненавидите свербіння, я б не рекомендував не приймати душ. Існуючі проблеми зі шкірою, такі як прищі та сухість шкіри, з часом можуть погіршитися, а в міру накопичення бруду та бактерій ви відчуватимете бажання ще більше почухати себе. Згодом це розчісування може призвести до розриву шкіри, що підвищує ймовірність розвитку інфекції.

Ваша шкіра голови страждатиме від омертвілої шкіри, також відомої як лупа. Якщо ви залишите це на термін до року, ваше волосся стане дуже сверблячим, а скупчення масла, що виділяється шкірою голови, дозволить бруду прилипнути до нього. Це призведе до того, що ваше волосся стане сплутаним і сплутаним, що не дуже приємно і, ймовірно, змусить вас відчути, що ви хочете зірвати все своє волосся на шматки.

Якщо цього недостатньо, ви можете наразитися на ризик розвитку грибка. Це може жити на вашій шкірі, у роті та навіть навколо ваших геніталій. Говорячи про статеві органи, якщо їх не помити, це може призвести до таких неприємних наслідків, як дріжджові інфекції. Як і у випадку з іншими частинами тіла, з часом там розвинеться відчуття сверблячки, і це безперечно не буде приємно.

У вас може розвинутись запущений дерматит

Цей неприємний стан дає вам непривабливі коричневі плями на шкірі. Це викликано накопиченням омертвілої шкіри, поту, кератину та масел, які зазвичай змиваються, коли ви приймаєте душ. Області, в яких розвиваються ці бородавчасті нарости, – це місця, де ваше тіло виробляє найбільше шкірного сала, наприклад, пахви, шия, під грудьми у жінок і за вухами.

Але навіть за всіх цих проблем вам все одно не потрібно щодня приймати душ і достатньо одного разу на два-три дні. У ті дні, коли ви не приймаєте ванну або душ, ви можете просто промити вологою ганчіркою місце, де швидше за все розмножаться бактерії і, таким чином, з’явиться неприємний запах.

Корисні бактерії, що мешкають на нашій шкірі, допоможуть вам захиститися від шкідливих бактерій, тому якщо ви не прийматимете душ протягом декількох днів, це не зашкодить вам. Коли ви залишаєте його довше, коли виникають проблеми. Крім того, ви можете виявити, що ваші друзі раптово починають шукати виправдання, щоби не бачитися з вами.

Поділіться новиною

Новини партнерів