Купівля б/в авто – диявол криється в паперах

Купівля б/в авто – диявол криється в паперах

Придбання транспортного засобу – велика витрата, навантаження і відповідальність. Ми можемо годинами й днями розглядати оголошення, фото, відеоогляди, та ось вибір відбувся, здається далі вже простіше? Хочемо звернути увагу на моменти, які новачкові незнайомі – договір про купівлю, реєстрація та оформлення страхування, наприклад, електронний поліс автоцивілки.

Купівля за договором купівлі-продажу

Це найнадійніший варіант, суть якого в складанні детального договору, який реєструється нотаріусом. У такому разі на його плечі перекладається відповідальність за перевірку супровідних документів та на відсутність поганої історії самого ТЗ.

  • Перед підписанням договір детально вивчається, не забуваючи про акт про приймання та передачу машини.
  • Завершальна стадія – внесення в базу даних і технічних документів інформацію про нового власника.
  • Ті, хто не довіряє нотаріусам та іншим організаціям можуть звернутися в сервісний центр МВС. Тут можна переоформити право власності та зареєструвати ТЗ.

Страховка

Звісно, кожен сам має право обирати собі страховку та її вид, але обов’язковою є ОСЦПВ. У разі, спровокованому своїм володарем ДТП, вона відповідає за компенсацію шкоди здоров’ю та майну другому його учаснику (постраждалій стороні). Не треба відразу хвилюватися, витрачати час і нерви на їзду в інші інстанції не обов’язково, зараз можна сформувати електронний поліс автоцивілки самому за допомогою спеціального сервісу. Зверніть увагу, щоб вона не була подвійною, інакше надалі можуть виникнути проблеми з компенсаціями.

Купівля за довіреністю

Найбільш ненадійний варіант, хоч і зазвичай найбільш дешевого придбання. Загалом потрібно усвідомлювати, що в будь-якому разі остаточним власником ви не будете вважатися. У вас на руках буде лише технічний паспорт або довіреність, завірена нотаріусом. При цьому безліч прихованих нюансів можуть виявитися неприємними «сюрпризами», що виливаються в проблеми:

  • Довіреність може бути раптово відкликаною (для запобігання краще ще завірити розписку).
  • Справжній власник може продати і перереєструвати ТЗ, а в деяких випадках розділити ваші права з іншою особою.
  • У разі смерті довірителя ваша машина перейде в руки спадкоємців.
  • Неприємності можуть чекати і самого законного правовласника авто – адже вся відповідальність, наприклад, у разі ДТП лягає саме на нього.

Підсумок

Незалежно від того, який формат купівлі ви обрали, завжди детально вивчайте документи. Це стосується будь-якого варіанту придбання, навіть якщо прямо з салону.

Поділіться новиною

Новини партнерів