Чек-лист: як налагодити харчування, не нашкодивши собі

Чек-лист: як налагодити харчування, не нашкодивши собі

Розлади харчової поведінки спричинені багатьма чинниками, зокрема, звички та комплекси з дитинства. Етапи формування правильного та повноцінного вживання їжі, що ґрунтуються  на психологічних та дієтологічних правилах. Розглянемо, як почати правильно харчуватись із задоволенням.

Ментальна самопідготовка

Потрібно визнати, що обмеження та дієти не діють. З ними ви створюєте підґрунтя для провини за з’їдене та спричиняєте розвиток хвороб. Сила волі в такому випадку не допомагає, ви будете зриватись й корити себе за кожен шматочок. Визначте, для чого вам здорове харчування. Впевніться, що воно може та має бути смачним. Якщо ви звикли заїдати стрес, краще звернутися до психолога та знайти причину.

Ніякого насилля над собою

Усі процеси переходу мають бути приємними та нескладними. Раціон плануйте, зважаючі на власні смаків. Заміняйте продукти розумно. Фрукти не замінять торт, якщо ви його захотіли. Краще проконтролювати кількість десерту й не з’їсти забагато. Психіка не сприймає заміни продуктів, після фруктів ви однаково захочете торт. Якщо п’єте мало води, не змушуйте себе пити одразу денну норму. Поступово додавайте рідину, поки не дійдете до свого показника. Особиста норма — не 1,5 л на день. Вона вираховується: 30 мл води та 1 кг  вашої ваги.

Простір та меню

Зона для приготування має бути обладнана зручно, а для вживання їжі — естетично. Їжу готуйте корисну та смачну. Це сприяє отриманню задоволення від процесу. Виконуйте прості поради:

  • Приберіть із кухні зайве. Нехай залишається лише необхідна кількість інвентарю.
  • Купіть гарний посуд для їди. З нього приємніше вживати страви, що відбивається на психологічному стані.
  • Придбайте техніку. Кухонні прибори допоможуть урізноманітнити меню. У пароварці готують смачне рибне філе, з аерогрилем смажать без олії корисний шашлик, у тостерниці підсмажують хліб для вишуканих сендвічів на сніданок, а блендерами перебивають соуси та пюре.
  • Плануйте меню заздалегідь. Воно має відповідати особистій нормі калорій, білків, жирів та вуглеводів. Пишіть списки, з якими підете в супермаркет. Тоді ви не купите зайвого.
  • Ведіть щоденник. Вкажіть корисні продукти, які любите, щоб зробити основою для страв. Шкідливі інгредієнти та снеки виводьте з раціону поступово.

Мінімізуйте сіль, олію, вершкове масло та пакетовані соусі. Хлористий натрій потрібен, але дозовано. Смажені страви найбільш шкідливі. Замініть цей спосіб приготування на запікання із додаванням декількох крапель олії. Намагайтесь готувати соуси самостійно.

Фізичні чинники

Знайдіть улюблену фізичну активність. Це може бути біг, зал чи йога. Контролюйте тривалість та якість сну. Регулярно гуляйте на свіжому повітрі. Для відстеження показників можна придбати смарт годинник чи фітнес-трекер. Ви будете стежити за калоріями, кроками, тиском тощо. Це допоможе слідкувати за станом здоров’я.

Поділіться новиною

Новини партнерів